شما اینجا هستید : صفحه اصلی » دسته بندی نشده » بهبود نسبی آمار مبتلایان به کرونا در کرانه باختری و نوار غزه

بهبود نسبی آمار مبتلایان به کرونا در کرانه باختری و نوار غزه

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

آمارهای منتشرشده از میزان مبتلایان به کرونا در کرانه باختری و نوار غزه از کاهش تعداد بیماران و بهبود نسبی وضعیت در این دو منطقه حکایت دارند.

آمارهای منتشرشده از میزان مبتلایان به کرونا در کرانه باختری و نوار غزه از کاهش تعداد بیماران و بهبود نسبی وضعیت در این دو منطقه حکایت دارند. براساس اطلاعات منتشرشده توسط وزرات بهداشت کرانه باختری تا تاریخ ۱۲ اکتبر تعداد نمونه های فعال در این منطقه به ۴۳۴۱ مورد رسیده است که در قیاس با رقم ۶۵۱۹ نفر در ۳۰ سپتامبر از کاهش نزدیک به ۳۰ درصدی مبتلایان خبر می دهد. علاوه بر این تعداد نمونه های فعال در قدس شرقی نیز با کاهشی چشمگیر از رقم ۱۱۰۰ نفر در ۳۰ سپتامبر به ۷۰۸ نفر در ۱۲ اکتبر رسیده است. با این حال در مجموع ۳۶۳ نفر از ساکنین کرانه باختری به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. (۶۸ نفر در قدس شرقی)

پراکندگی مبتلایان به ویروس کرونا در نواحی مختلف نوار غزه

 

 

اما در نوار غزه نیز تعداد نمونه های فعال به ۱۷۲۲ مورد رسیده است و ۲۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند. براساس نقشه های منتشر شده مناطق شمالی نوار غزه، مرکز شهر غزه، کمپ آوارگان نصیرات و مناطق مرکزی خان یونس به عنوان آلوده ترین مناطق شیوع ویروس کرونا بازشناخته می شوند.

در همین حال اشرف القدره سخنگوی وزرات بهداشت در غزه مدعی شد که دولت با تقسیم این ناحیه به ۲۵۰ منطقه سعی در کنترل و مقابله با شیوع هرچه بیشتر این بیماری دارد. تلاش ها به منظور کنترل وضعیت شیوع بیماری کرونا در حالی است که از ۱۳ اکتبر مساجد شهرهای غزه، خان یونس و رفح با اخذ مجوزهای دولت حماس فعالیت خویش را از سر گرفته اند. همچنین از ۱۰ اکتبر نیز ۳۰۰۰۰ کودک پس از پایان دوران تعطیلات خود به مدارس بازگشتند. به گفته زیاد ثابت وزیر آموزش غزه، روند حضور دانش­آموزان در مدارس به صورت تدریجی ادامه خواهد یافت. همزمان محمد اشتیه نخست وزیر دولت فلسطین با اعلان خرسندی از روند مهار شیوع کرونا در کرانه باختری و نوار غزه تاکید کرد که آمار مبتلایان همچنان بالا به نظر می رسد و می بایست با تمهیدات مضاعف مهار شود. وی ضمن اعلام خبر ارسال ۲۰ هزار کیت تشخیص ویروس کرونا به غزه از صدور مجوزهای لازم به منظور استخدام ۴۰۰ نیروی درمانی جدید در وزارت درمان تشکیلات خودگردان خبر داد.

اما همزمان با کاهش کمک های بین المللی و عربی به تشکیلات خودگردان و حماس، برخی کشورها، نهادها و سمن­های بین المللی با ارسال کمک های پزشکی و درمانی به یاری فلسطینیان آمده اند. در همین راستا انجمن پزشکی آمریکایی-فلسطینی ۱۰ دستگاه ونتیلاتور را به بیمارستان اروپایی غزه اهدا نمود. سازمان بهداشت جهانی نیز ۲۰۰ کیت تشخیص کرونا و ۵۵ بسته لوازم بخش آی.سی.یو را به غزه ارسال کرد. علاوه بر این کشورهای روسیه، وکره جنوبی نیز در روزهای اخیر کمک­های درمانی را در اختیار تشکیلات خودگردان فلسطین قرار داده اند.

 

انسداد مسیرهای عبور و مرور در مناطق پرخطر غزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰