شما اینجا هستید : صفحه اصلی » عراق » دولت کاظمی - تحلیل رسانه های بین المللی » الکاظمی در دیدار با هیئت امریکایی سازوکار خروج نیروهای رزمی امریکایی از عراق را بررسی کرد

الکاظمی در دیدار با هیئت امریکایی سازوکار خروج نیروهای رزمی امریکایی از عراق را بررسی کرد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
در دیدار مک گورک با الکاظمی همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های گوناگون و تدارکات انجام‌شده برای برگزاری دور تازه گفت‌وگوهای راهبردی میان عراق و امریکا بررسی شد.

«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، با «برت مک‌گورک»، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در کاخ سفید، و هیئت همراه وی در دفتر خود در بغداد دیدار کرد.

براساس بیانیه رسمی دفتر نخست‌وزیر عراق، در این دیدار همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های گوناگون و تدارکات انجام‌شده برای برگزاری دور تازه گفت‌وگوهای راهبردی میان عراق و امریکا بررسی شد.

الکاظمی همچنین در این دیدار سازوکار خروج نیروهای رزمی خارجی از عراق و ورود به مرحله تازه‌ای از همکاری‌های راهبردی که موجب تقویت روابط دو کشور و افزایش امنیت و تحکیم حاکمیت ارضی عراق شود را بررسی کرد.

همکاری در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی و تجاری و مبارزه با شیوع کرونا و نیز تحولات منطقه و نیاز منطقه به اولویت دادن به مذاکره و حفظ آرامش و نقش روزافزون عراق در این عرصه از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰