شما اینجا هستید : صفحه اصلی » عراق » اخراج آمریکا از عراق - تحلیل رسانه های بین المللی » واکنش فرماندهی عملیات مشترک عراق به گزارش سازمان اطلاعات ملی امریکا درباره خطر داعش

واکنش فرماندهی عملیات مشترک عراق به گزارش سازمان اطلاعات ملی امریکا درباره خطر داعش

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
واکنش فرماندهی عملیات مشترک عراق به گزارش سازمان اطلاعات ملی امریکا درباره خطر داعش
فرماندهی عملیات مشترک عراق به گزارش و ارزیابی غافل‌گیرکننده سازمان اطلاعات ملی امریکا درباره عراق و خطر داعش واکنش داد.

سرلشکر تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق به الفرات گفت: داعش در عراق هیچ تهدیدی به حساب نمی‌آید و امکانات و قدرت تهدید امنیت عراق را ندارد.

الخفاجی تاکید کرد: نیروهای امنیتی عراق بر مرزهای تسلط کامل دارند و هیچ گونه مشکلی با هیچ کشوری در مرزها نداریم و تعقیب عناصر باقی مانده داعش علیرغم اینکه هیچ تهدیدی به شمار نمی روند، ادامه دارد.

پیش از این، «آوریل هاینز»، مدیر سازمان اطلاعات ملی امریکا گفته بود کشورهایی چون یمن، سومالی، سوریه و عراق عامل اصلی تهدید تروریستی علیه امریکا هستند و افغانستان هم‌اکنون چنین تهدیدی به شمار نمی‌رود.

او که دوشنبه ۱۴ سپتامبر در یک کنفرانس درباره «امنیت ملی» در حومه واشینگتن سخن می‌گفت، افزود: «به‌رغم این که مقامات امنیتی آمریکا شرایط افغانستان مبنی بر امکان بازگشت گروه‌های تروریستی به این کشور را زیر نظر دارند، با این وجود هیچ نگرانی از انجام حملات تروریستی در آمریکا توسط این گروه‌ها وجود ندارد.»

هاینز تاکید کرد که افغانستان اولویت امنیتی ما نیست، بلکه یمن، سومالی، سوریه و عراق به‌دلیل وجود تهدیدهای تروریستی در اولویت ما قرار دارند.

این مدیر عالی امنیتی امریکا ادامه داد که نهادهای اطلاعاتی امریکا همچنان از نزدیک شرایط افغانستان و امکان فعالیت مجدد گروه‌های تروریستی در این کشور را زیر نظر دارند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰