شما اینجا هستید : صفحه اصلی » فلسطین اشغالی » معامله قرن - تحلیل رسانه های بین المللی » نخست‌وزیر اسرائیل: مخالف برپایی کشور فلسطینی هستیم/ با محمود عباس دیدار نمی‌کنم

نخست‌وزیر اسرائیل: مخالف برپایی کشور فلسطینی هستیم/ با محمود عباس دیدار نمی‌کنم

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
نخست‌وزیر اسرائیل: مخالف برپایی کشور فلسطینی هستیم/ با محمود عباس دیدار نمی‌کنم
نخست‌وزیر اسرائیل مجددا مخالفت خود با برپایی کشور فلسطین را اعلام کرد و در توضیح علت به نگرانی‌ها از احتمال تسلط عناصر تندرو بر آن شاره کرد.

«نفتالی بنت»، نخست‌وزیر اسرائیل مجددا مخالفت خود با برپایی کشور فلسطین را اعلام کرد و در توضیح علت آن به نگرانی‌ها از احتمال تسلط عناصر تندرو بر آن همانند آنچه در نوار غزه روی داد، اشاره کرد.

بنت در گفت‌وگویی مطبوعاتی تصریح کرد: اسرائیل به بهبود اوضاع زندگی مردم فلسطین توجه دارد و آن را به سود مشترک هر دو طرف می داند.

نخست‌وزیر اسرائیل ضمن رد دیدار با «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: عاقلانه نیست که با محمود عباس دیدار کند در حالی که وی در دادگاه لاهه مشغول شکایت قضایی از فرماندهان ارتش اسرائیل است.

وی گفت: من مانع از دیدار اخیر «بنی گانتس» با عباس نشدم زیرا وی بر این دیدار اصرار کرد و گفت این دیدار در راستای الزامات امنیتی است.

۳ ماموریت بنت در نوار غزه
بنت در ادامه گفت: من ۳ ماموریت در نوار غزه دارم، نخست اینکه مانع از پرتاب راکت و بالن‌های آتش‌زا شوم، دوم اینکه افزایش قدرت حماس در برابر آرامش و آتش‌بس موقت را متوقف کنم، سوم اینکه ۴ اسرائیلی دربند نزد حماس را آزاد کنم.

وی درخصوص اینکه آیا آمده عقد قرارداد برای تبادل اسرا هستید، گفت: این موضوع به شرایط بستگی دارد و مطمئنا در سایه شرایطی مشخص، بله این آمادگی را دارم ولی من همیشه مخالفت خود را با آزادی قاتلان اسرائیلی‌ها اعلام کرده ام.

نفت اظهار داشت: من رویکرد جدیدی را در پیش گرفته‌ام و هر گونه حمله راکتی و فراتر از آن رهاسازی بالن‌های آتش‌زا از نوار غزه را با موشک پاسخ خواهیم داد.

نخست‌وزیر اسرائیل در پایان درباره پرونده هسته‌ای ایران گفت: تهران بیش از هر وقتی به تولید سلاح هسته‌ای نزدیک شده است و ما به دولت امریکا و دیگر کشورهای منطقه پیشنهاد دادیم که برای تعامل با این خطر، برنامه‌ریزی کنند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰