نگاهی به تبادل آتش میان ایران و رژیم صهیونیستی در سوریه

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
از زمان شروع بحران سوریه و تبدیل شدن آن به جنگ داخلی، تحولات این کشور به گونه‌ای پیش رفته که علاوه بر دولت و مخالفان دمشق، بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مختلفی را درگیر خود کرده است.

 ایران و اسرائیل از جمله این بازیگران هستند که به موازات گسترش کنترل مجدد دولت سوریه بر مناطق از دست رفته، نگرانی‌ها نسبت به احتمال درگیری مستقیم نظامی آن دو نیز افزایش پیدا کرده است. هرچند از آغاز بحران سوریه، اسرائیل بارها اهدافی در خاک این کشور را مورد حملات هوایی خود قرار داده اما به ندرت خود این رژیم مسئولیت حملات را برعهده گرفته بلکه این دولت دمشق و رسانه‌های خارجی هستند که حملات را به تل آویو نسبت می‌دهند.

با این حال مقامات اسرائیلی از همان ابتدا چندین خط قرمز برای امنیت خود تعریف نموده و به صراحت مشخص کردند که در صورت نقض این خطوط، واکنش نشان خواهند داد. جلوگیری از انتقال سلاح‌های استراتژیک به حزب الله لبنان و جلوگیری از تاسیس پایگاه‌های نظامی دائمی و کارخانه‌های موشک‌- سلاح‌سازی متعلق به ایران در خاک سوریه از جمله این خطوط قرمز ادعایی است. هرچند در تجاوزات چند ساله اسرائیل علیه حاکمیت سوریه، عمدتا مقرها و کاروان‌های متعلق به مقاومت لبنان هدف قرار گرفته‌ اما در ماه‌های اخیر تبادل آتش مستقیم میان تهران و   تل آویو به نگرانی‌ها دامن زده است.

 

نگاهی به تبادل آتش میان ایران و رژیم صهیونیستی در سوریه

 

منبع:https://iiwfs.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟