دولت هند رهبران گروه ممنوعه «جماعت اسلامی» کشمیر را بازداشت کرد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

دولت هند روز شنبه ۲۶ دسامبر (۶ دی) اعلام کرد ۷۵ نفر از فعالان و رهبران سیاسی منطقه کشمیر را برای پیشگیری از وقوع ناآرامی در این ناحیه بازداشت کرده است.

 

یک مقام پلیس هند که نخواست نامش فاش شود گفت دستگیری‌های جدید که شامل اعضا و رهبران گروه ممنوعه و جدایی‌طلب «جماعت اسلامی» می‌شود، یک «بازداشت پیشگیرانه» بوده است.

دستگیری‌های جدید پس از آن انجام می‌شود که اتحادی از احزاب سیاسی در منطقه کشمیر توانست در انتخابات شورای ناحیه در هفته گذشته به پیروزی دست یابد. این نخستین انتخابات در نوع خود از زمان لغو وضعیت ویژه در این ناحیه توسط نارندرا مودی نخست‌وزیر هند در سال گذشته است.

 

دولت دهلی نو در ۵ اوت سال ۲۰۱۹ میلادی وضعیت ویژه خودمختاری کشمیر، با اکثریت مسلمان، را لغو کرد. این روز از سوی فعالان جدایی‌طلب کشمیری تحت عنوان «روز سیاه» نام‌گذاری شده است.

عبدالله و محبوب مفتی، روسای احزاب دموکراتیک خلق جامو و کشمیر، در اکتبر گذشته اتحادی مشترک را با هدف احیای مسالمت‌آمیز استقلال کشمیر بنیان گذاشتند.

عمر عبدالله، وزیر پیشین و رهبر حزب کنفرانس ملی از اعضای اتحاد گفت پیروزی این ائتلاف در انتخابات نشان می‌دهد که کشمیری‌ها تصمیم مودی برای پایان دادن به وضعیت ویژه کشمیر را نپذیرفته‌اند.

 

منبع:https://per.euronews.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟