«مسرور بارزانی»: قرارداد 50 ساله با ترکیه برای صادرات نفت و نه فروش آن است/خشونت تاثیری در پرداخت حقوق‌ها ندارد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق امضای توافق بلندمدت با ترکیه برای فروش 50 ساله نفت به این کشور را تکذیب کرد.

«مسرور بارزانی»، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق امضای توافق بلندمدت با ترکیه برای فروش 50 ساله نفت به این کشور را تکذیب کرد.

بارزانی پس از نشست هیات دولت در کنفرانسی مطبوعاتی تصریح کرد: عقد قرارداد 50ساله با ترکیه برای صادرات نفت از طریق اراضی این کشور و نه فروش نفت بدان است، این قرارداد همچنین طبق اختیارات اقلیم کردستان بر اساس قانون اساسی عراق منعقد کرده است.

نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه درآمدهای نفت از سوی موسسه حسابرسی دیلویت ارزیابی می شود، اظهار داشت: درآمدهای نفتی بخشی از درآمدهای اقلیم است و بخشی دیگر از طرف بغداد تامین می شود که با دولت مرکزی در این باره مشکل داریم.

وی در خصوص تظاهرات روزهای اخیر شهرهای اقلیم گفت: برخی طرف‌ها از اعتراضات شهرهای سلیمانیه و دیگر شهرها سوء استفاده می‌کنند و تلاش دارند آن را از طریق اقدامات خرابکارانه از مسیر مسالمت‌آمیز به انحراف بکشانند.

بارزانی افزود: خشونت منجر به پرداخت حقوق‌ها نخواهد شد. اقلیم در حال گذر از مرحله‌ای دشوار است که مستلزم همکاری و وحدت همگان است، ما از حقوق قانونی مردم‌مان حمایت کرده و با تعرض به حقوق دیگران مخالفیم.

وی از همه طرف‌ها خواست تا خطر وضعیت کنونی را درک کرده و از تعرض به اموال عمومی و نهادهای خدمات‌رسان اجتناب کنند.

نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: مسئولیت دولت، حفظ ثبات و امنیت در همه شهرهای اقلیم است، ما از تظاهرات مسالمت‌آمیز و متمدنانه حمایت می کنیم و از شهروندان می خواهیم که به دور از خشونت به بیان دیدگاه و نظرات خود بپردازند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟