تشدید تلاش های عربستان برای رفع اختلافات با قطر؛«هدیه»ای به بایدن

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
 نشریه «فایننشال تایمز» گزارش داد که عربستان سعودی تلاش های خود برای رفع اختلافات با قطر را افزایش داده تا از این موضوع همچون «هدیه» ای به دولت بایدن استفاده کند.

این نشریه امریکا در گزارشی که امروز (شنبه 28 نوامبر) منتشر شده تأکید کرد که «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان، با انتخاب بایدن خود را در معرض مشکلات جدی می بیند و برای همین درصدد برآمده که مسائل خود را با قطر حل کند.

براساس این گزارش، مذاکرات عربستان با قطر برای رفع اختلافات با وساطت کویت و امریکا در جریان است.

یک دیپلمات مطلع از روند مذاکرات خبر داده که قطر می خواهد مطمئن شود که این مذاکرات بدون پیش شرط انجام شود و افزود که نتیجه این مذاکرات رفع محدودیت های هوایی قطر و صدور مجوز تردد شهروندان قطری به کشورهای تحریم کننده (عربستان و امارات و بحرین) و نیز احتمالا صادرات گاز از قطر به بحرین است.

«علی الشهابی»، کارشناس عربستانی، تأکید کرد که عربستان نگاه مثبتی به یافتن راه حل درباره روابطش با دوحه دارد و مدتی است که می کوشد برخی پرونده های فیمابین را ببندد.

ریاض و ابوظبی و منامه و قاهره در سال 2017 سیاهه ای از 13 مطالبه را با دوحه مطرح کردند که شامل توقف پخش شبکه اجزیره و بسته شدن پایگاه نظامی ترکیه در قطر و محدود شدن روابط قطر با ایران بود.

مقامات کویتی که در این مذاکرات حضور دارند به این نشریه امریکایی گفته اند که «توافق تازه ای به جای سیاهه 13 مطالبه مطرح خواهد شد که راه مناسب برای آشتی است.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟