همزمان با تنش در شرق مدیترانه هواپیماهای اماراتی برای تمرین نظامی مشترک راهی یونان شدند

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
 امارات متحده عربی چهار فروند جنگنده خود را برای انجام تمرین نظامی مشترک با ارتش یونان راهی پایگاه هوایی سودا واقع در جزیرهٔ کِرِت این کشور کرد.

این در حالی است که در روزهای اخیر تنش نظامی میان یونان و ترکیه، بر سر منابع نفت و گاز مدیترانه، اوج گرفته است.

مقامات یونانی که خواستند نامشان فاش نشود ضمن اعلام این خبر گفتند این تصمیم پس از گفتگوی مقامات دولتی و نظامی دو کشور گرفته شده است.

چالش میان امارات و ترکیه چند لایه است، این دو کشور بر سر اسلام سیاسی کشمکشی دیرینه دارند و همچنین در جنگ داخلی لیبی رقیب یکدیگر به‌شمار می‌روند. از سوی دیگر، آنکارا بر سر توافق اخیر امارات با اسرائیل، از رفتار ابوظبی سخت خشمگین است.

از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز هفتهٔ پیش اعلام کرد کشورش در نظر دارد با وجود مخالفت اسرائیل، تعدادی جنگندهٔ پیشرفتهٔ اف-۳۵ را به امارات بفروشد، حرکتی که اسرائیل به‌هیچ‌وجه از آن خشنود نیست و می‌گوید برتری نظامی این کشور در خاورمیانه را بر هم خواهد زد.

امارات تا اینجا آخرین کشوری است که به پشتیبانی از همسایه و رقیب اروپاییِ ترکیه یعنی یونان رفته، کشوری که در کشمکش اخیرش با ترکیه خواستار حمایت بین‌المللی شده است.

در همین راستا، فرانسه نیز در روزهای گذشته دو ناو جنگی و دو جت جنگنده را برای پشتیبانی از یونان و انجام تمرین مشترک نظامی با ارتش این کشور روانهٔ منطقه کرده است.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟