سفیر روسیه در بغداد: مسکو 13 میلیارد دلار در عراق سرمایه گذاری کرده است

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
«ماکسیم ماکسیموف»، سفیر روسیه در بغداد، تأکید کرد که شرکت های روسیه در حال بررسی امکانات برای ورود گسترده در بازارهای عراق و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های این کشور هستند.

او در مصاحبه با خبرگزاری رسمی عراق گفت که عراق یکی از شرکای اصلی روسیه در منطقه است و دو کشور درباره بسیاری پرونده‌های منطقه دیدگاه‌های مشترک دارند.

وی خبر داد که اصلی‌ترین عرصه همکاری عراق و روسیه در بخش نفت و گاز است و افزود که حجم سرمایه‌گذاری های روسیه در این بخش‌ها در عراق 13 میلیارد دلار است.

به گفته ماکسیموف چند شرکت اصلی روسیه در عرصه جاده سازی و ریل‌سازی در حال بررسی امکان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های راه سازی و خط آهن و نیز استخراج فلزات و هیدروکربن در عراق هستند.

او گفت که شرکت‌های روسیه ای «زاروبیچ نفت»، و «تاتنفت» و «گازپروم» و «روسنفت» و چند شرکت‌ دیگر در بخش‌های انرژی عراق حضور پررنگی دارند که از جمله آنها استکشاف در میدان نفتی بلوک 10 است که از بزرگ‌ترین میدان‌های نفتی عراق شمرده می‌شود.

سفیر روسیه همچنین گفت که سالانه 140 بورس تحصیلی ازجانب روسیه به دانشجویان عراقی داده می‌شود و روسیه آماده افزایش این شمار است.

او همچنین گفت که عراق و روسیه همکاری‌های گسترده امنیتی در مبارزه با داعش و فعالیت‌های تروریستی دارند.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟