اهداف ترکیه از استمرار حضور در شمال سوریه

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
المیادین در گزارشی به قلم «حسنی لوکال» پژوهشگر ارشد امور ترکیه به بررسی دلایل استمرار نظامیان ترکیه در شمال ادلب و همچنین افزایش این حضور طی روزهای اخیر پرداخته است.

به گزارش اندیشکده جریان:

 المیادین در گزارشی به قلم «حسنی لوکال» پژوهشگر ارشد امور ترکیه به بررسی دلایل استمرار نظامیان ترکیه در شمال ادلب و همچنین افزایش این حضور طی روزهای اخیر پرداخته است.

🔹 این پژوهشگر اعتقاد دارد داده‌ها و شواهد ثابت می‌کند آنکارا در حال بازی با عامل زمان است. چراکه هرچه بیشتر حل بحران سوریه به تأخیر بیفتد در نتیجه شانس ترکیه برای تحقق برنامه خود مبنی بر الحاق بخش‌های شمالی سوریه به این کشور بیشتر خواهد شد.

🔹 گزارش به مقاله یک روزنامه‌نگار ترک به نام «سادات آرکین» در روزنامه «حرییات» اشاره می‌کند که بر اساس آن، پس از فتوحات ارتش سوریه در ادلب ترکیه تصمیم می‌گیرد با هدف تحکیم حضور نظامی خود در این منطقه با یک تغییر تاکتیک از حضور محدود در پست‌های دیدبانی به حضور گسترده و متمرکز در شمال ادلب روی آورد. ضمن اینکه شواهد حاکی از «ترکی کردن» مناطق شمالی سوریه به ویژه ادلب است.

🔹 این تحلیلگر مسائل ترکیه بر این باور است، اردوغان به‌رغم همه موانع و مشکلاتی که در راه تثبیت حضور خود در شمال سوریه دارد به شدت بر موضع خود مبنی بر افزایش حضور در این مناطق اصرار خواهد ورزید و در این راه از رویایی مستقیم با سوریه و حتی روسیه نیز ابایی ندارد. چرا که طبق تحلیل ترک‌ها، آن‌ها صدها کیلومتر مرز مشترک با این مناطق دارند و از سویی هزاران جنگجوی آماده برای حمایت از موضع ترکیه، می‌تواند به عنوان برگ برنده آن‌ها در برابر نظام سوریه و روسیه ظاهر شود.

🔹 نویسنده گزارش معتقد است تحرکات اخیر ناشی از حضور قریب الوقوع بایدن در کاخ سفید و تغییرات احتمالی در سیاست خاورمیانه‌ای آمریکاست که ترک‌ها را بر آن داشته تا با دست پر از حیث دستاوردهای میدانی برای میز مذاکره و چانه‌زنی مهیا شوند.

🔹 نویسنده در پایان ذکر می‌کند که دلیل موفقیت اردوغان در سوریه این است که اوضاع در ادلب به نفع او ثابت مانده و این موضوع نشان می‌دهد تا ترکیه به اهداف مشخص خود در این منطقه دست پیدا نکند به حضورش در آن جا پایان نخواهند داد.

منبع

(https://www.almayadeen.net/analysis/1446014/%D8%AA%D8%B1%D9%83%D9%8A%D8%A7-%D9%81%D9%8A-%D8%A5%D8%AF%D9%84%D8%A8—%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%A9-%D8%A5%D9%84%D9%89-%D8%A7%D9%84%D8%A8%D9%82%D8%A7%D8%A1-%D8%AD%D8%AA%D9%89-%D8%A7%D9%84%D9%86%D9%87%D8%A7%D9%8A%D8%A9)

منبع:http://tabyincenter.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟