اظهارات دبیر کل حزب الله نشان داد که مشکل تشکیل دولت لبنان کاملا داخلی است

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در میانه توقف کامل رایزنی ها برای تشکیل دولت در لبنان، همه امیدوارند که اظهارات روز جمعه دبیر کل حزب الله لبنان و موضعی که گفته می شود «جبران باسیل»، رئیس جریان ملی آزاد، امروز خواهد گرفت موجب به حرکت درآمدن آب های راکد شود.

همه امروز منتظرند تا ببینند باسیل در واکنش به موضع سیدحسن نصرالله چه خواهد گفت. نصرالله گفته بود که آماده کمک به تسهیل روند تشکیل دولت است و خواستار آن شده بود که مذاکرات تشکیل معطل به قدرت رسیدن جو بایدن در کاخ سفید نشود.

در این میان سعد الحریری نیز در سفری از پیش اعلام نشده به ترکیه رفت و در استانبول با رجب طیب اردوغان دیدار کرد.

اما منابع نزدیک به ریاست جمهوری لبنان تأکید می کنند که هیچ اتفاق تازه ای نیفتاده که موجب امیدواری به تشکیل دولت جدید در لبنان شود.

منابع دیگری نیز به «الشرق الاوسط» گفته اند که اکنون همه فقط به ابراز آمادگی برای حل مشکل بسنده می کنند و طرحی در این باره درکار نیست چون دیگر کاملا آشکار شده که مشکل در شخص جبران باسیل است.

این منابع می افزایند که اظهارات دبیر کل حزب الله لبنان که همه ازجمله متحدانش را در مشکل پیش آمده مسئول دانسته بود نشان می دهد که برخلاف اظهارات برخی که از دخالت خارجی سخن می گفتند، مشکل عدم تشکیل دولت تا 90 درصد مسئله ای داخلی است و در نتیجه نیروهای لبنانی با توافق داخلی می توانند مسئله را حل کنند.

سیدحسن نصر الله در سخنرانی خود از بحران بی اعتمادی میان همه طرف ها سخن گفت و تأکید کرد که مسئولیت متوجه یک طرف نیست بلکه همه در آن سهیم اند.

او گفت که به تماس هایش ادامه می دهد و افزود که همه نیروها اکنون در داخل لبنان هستند و  باید برای حل مشکل تا پیش از پایان حضور ترامپ در کاخ سفید تلاش کنیم و از فرصت استفاده کنیم.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟