عربستان بیش از یک تریلیون دلار در تنوع‌بخشی به اقتصاد سرمایه‌گذاری می‌کند

 
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، روز سه‌شنبه گفت که بخش خصوصی این کشور تا ده سال آینده ۱.۳ تریلیون دلار (پنج تریلیون ریال سعودی) برای تنوع‌بخشی به اقتصاد سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش الشرق‌الاوسط، هدف از این برنامه، تقویت همکاری میان بخش‌های دولتی و خصوصی و تسریع دستیابی به اهداف راهبردی عربستان در زمینه خودبسندگی اقتصادی و رشد و رونق پایدار این کشور است.

شاهزاده بن سلمان در مراسم افتتاح برنامه «شریک» گفت که داشتن بخش خصوصی فعال و بالنده از اولویت‌های عربستان سعودی است.

او کلیات «برنامه شراکت عربستان سعودی» با بخش خصوصی را روز سه‌شنبه در جریان نشست مجازی با شماری از وزیران دولت و مدیران شرکت‌های عمده تجاری اعلام کرد.

 

ولیعهد عربستان سعودی در این نشست، بر ایجاد یک بخش خصوصی پر طراوت و پررونق به عنوان یکی از اولویت‌های ملی پادشاهی عربستان، و نیز اهمیت مشارکت و نقش آنها در توسعه کشور، تاکید کرد.

به گفته ولیعهد عربستان سعودی، این کشور «شاهد جهش سرمایه‌گذاری در سال‌های آتی به میزان سه هزار میلیارد ریال (سعودی) خواهد بود که از طریق صندوق سرمایه‌گذاری عمومی تا سال ۲۰۳۰ جذب خواهد شد.»

محمد بن سلمان افزود، «مجموع سرمایه‌گذاری که تا ۲۰۳۰ به اقتصاد ملی تزریق خواهد شد ۱۲ هزار میلیارد ریال (سعودی) خواهد بود، که غیر از بودجه ۱۰ هزار میلیاردی دولت در ده سال آینده است.»

ولیعهد عربستان سعودی پنج سال پیش یک طرح بلندپروازانه را با عنوان «چشم‌انداز ۲۰۳۰» برای اصلاح نظام اقتصادی این کشور ثروتمند خاورمیانه، که تاکنون بر فروش نفت متکی بوده، ارائه کرد.

 

منبع:https://www.independentpersian.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟