ساکاشویلی: زندانی پوتین هستم 

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

وضعیت سلامت جسمی میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهوری سابق گرجستان به گفته لودمیلا دنیزوا، وکیل و کمیسر حقوق بشر اوکراینی که روز چهارشنبه موفق به دیدار با وی در زندان شد، مناسب نیست. وی می‌گوید حال «میشا» هر روز بدتر می شود.

خانم دنیزوا که از نمایندگان پارلمان اوکراین هم هست علیرغم برخورداری از گذرنامه دیپلماتیک، حین ورد به خاک گرجستان با مشکلاتی روبرو شده بود.

او در نهایت موفق شد با میخائیل ساکاشویلی که تابعیت اوکراینی هم دارد دیدار کند. لودمیلا دنیزوا روز پنجنشبه از قول میخائیل ساکاشویلی اعلام کرد که زندگی رئیس جمهور سابق در خطر است.

آقای ساکاشویلی که یکم اکتبر یعنی تنها ۲ روز بعد از ورودش به گرجستان دستگیر شده گفته است خود را زندانی پوتین می داند و اضافه کرده که « هر کاری از دستش بربیاید برای جلوگیری از زیان یا راه افتادن خونریزی در گرجستان انجام می دهد.»

آقای ساکاشویلی ۵۳ ساله که زندانی شدن خود را غیرقانونی می داند بیش از ۴ هفته است دست به اعتصاب غذا زده است. اطرافیانش از مقامات دولت خواسته اند درمان او در یک کلینیک خصوصی ادامه یابد اما تاکنون با انتقال او به مکانی درمانی غیر از بیمارستان زندان موافقت نشده است.

میخائیل ساکاشویلی در پی دست به دست شدن ویدئویی که حضور او را در بین هوادارانش در خاک گرجستان، در جریان کارزار انتخاباتی اخیر ثابت می کرد از سوی حکومت تفلیس بازداشت شد.

پس از آن بود که طرفداران پرشمارش با تجمع مقابل بازداشگاه روستاوی دست به تظاهرات زدند و آزادای وی را خواستار شدند. رئیس جمهوری سابق در سال ۲۰۱۸ به اتهام «سواستفاده از قدرت» به طور غیابی در دو دادگاه مجزا محاکمه و در مجموع به ۹ سال زندان محکوم شد. او با رد اتهامات خود، انگیزه آنها را سیاسی توصیف کرده است.

 

 

منبع:https://per.euronews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟