کارشناسان فلسطینی تعویق انتخابات این کشور را بعید می‌دانند

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
کارشناسان فلسطینی بعید می‌دانند انتخابات این کشور که قرار است پس از 15 سال برگزار شود، علی‌رغم فشارهای منطقه‌ای و بین‌المللی به تعویق بیفتد.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در  15 ژانویه سال جاری با صدور فرمانی، تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی را 22 مه و انتخابات ریاست جمهوری را 31 اوت اعلام کرد و از آن زمان تاکنون با فشار‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای لغو این انتخابات مواجه می‌شود.

با این حال کارشناسان فلسطینی بعید می‌دانند انتخابات که قرار است پس از 15 سال در این کشور برگزار شود، با وجود فشارهای منطقه‌ای و بین المللی به تأخیر بیفتد.

«صبری سایدام»، یکی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین طی سخنانی در رادیو «صدای فلسطین» در 21 مارس گفته بود که اسرائیل با مخالفت با برگزاری انتخابات، دولت فلسطین را وادار به لغو انتخابات می‌کند.

سایدام با اشاره به عدم قطعیت در مشارکت فلسطینی‌ها در قدس در انتخابات، گفت دولت اسرائیل با بهانه‌گیری انتخابات در اسرائیل به جامعه بین‌الملل پاسخ روشن نمی‌دهد و قصد به تاخیر انداختن پرونده قدس را دارد.

همچنین «جبریل الرجوب»، دبیر کل کمیته مرکزی جنبش فتح در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی فلسطین اعلام کرد که دولت فلسطین در زمینه لغو انتخابات علاوه بر اسرائیل از سوی عناصر منطقه‌ای و عرب تحت فشار قرار می‌گیرد و محمود عباس تمام این فشارها را رد می‌کند.

از سوی دیگر «واصل ابو یوسف»، عضو کمیته مرکزی سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی تاکید کرد که بعید می‌دانند که انتخابات فلسطین به تاخیر بیفتد.

ابو یوسف گفت: مورد بحث قرار گرفتن تاخیر انتخابات، ناکارآمد است. انتخابات، گام اول برای پایان تجزیه فلسطین، تجدید نهاد‌های دولتی و تامین نظم ملی و دموکراسی است.

گفتنی است روند انتخابات در سرزمین‌های اشغالی و تحت محاصره فلسطین (قدس شرقی، کرانه باختری، نوار غزه) در 3 مرحله (راه‌اندازی شورای ملی فلسطین برای اجرای انتخابات، انتخابات پارلمانی و انتخابات ریاستی) و مطابق با اصول سازمان آزادی‌بخش فلسطین و توافق‌نامه‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد.

 

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟