رایزنی نخست‌وزیر عراق با حاکم دبی درباره تقویت همکاری مشترک

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
 «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق که به امارات سفر کرده است با «محمد بن راشد آل مکتوم»، نخست‌وزیر این کشور و حاکم دبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش دفتر رسانه‌ای نخست وزیری عراق، الکاظمی عصر امروز در چارچوب سفر رسمی به امارات با محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر این کشور و حاکم دبی دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره مناسبات دوجانبه و راهکارهای تقویت همکاری مشترک و توسعه سازوکارهای آن در همه زمینه‌ها رایزنی کردند.

الکاظمی پیش از این در دیدار با بازرگانان و فعالان اقتصادی امارات با بیان اینکه عراق شرایط دشوار و پیچیده‌ای را پشت سر نهاده که منجر به تاخیر در توسعه و خدمات‌رسانی شده است، تاکید کرد: دولت عراق اقدامات شجاعانه‌ای را در حوزه اقتصادی، پولی و توسعه کشور اتخاذ کرده و اقتصاد عراق شاهد بهبود تدریجی است.

وی خطاب به بازرگانان اماراتی گفت: درهای عراق به روی شرکت‌های اماراتی و بازرگانان این کشور باز است و گام‌های مهمی برای کاستن از روند بروکراتیک و هموار کردن حضور شرکت‌های خارجی در عراق برداشته شده است.

الکاظمی همچنین در دیدار با «محمد بن زاید»، ولیعهد ابوظبی به بررسی روابط دوجانبه، تقویت راه های همکاری مشترک در زمینه های مختلف علاوه بر بررسی خلاصه ای از اوضاع منطقه و بازگشت عراق به ایفای نقش محوری مهم خود در آرامش و ثبات منطقه پرداخته بود.

محمد بن زاید نیز ضمن استقبال از نخست وزیری عراق و هیئت همراه او، گام های دولت عراق در زمینه اصلاحات و با هدف توسعه اقتصاد، بهبود شرایط سرمایه گذاری، و همچنین نقش عراق در تقویت امنیت و ثبات منطقه و رویکرد این کشور در سیاست آرامش و گفت وگو را تحسین کرد.

گفتنی است پیش از این نیز دو طرف ریاست نشست گسترده بین دو هیئت عراق و امارات را برعهده داشتند.

 

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟