وزیر دفاع اسرائیل پس از حادثه کشتی ایران: تل آویو هرجا لازم باشد عمل خواهد کرد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
وزیر دفاع اسرائیل گفت تل آویو سطح آمادگی اش را پایین نمی آورد و هرجا لازم باشد به اقدام خود ادامه می دهد.

«بنی گانتس»، وزیر دفاع اسرائیل در اولین اظهارات پس از حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ گفت: اسرائیل از منافع امنیتی اش حفاظت خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوال شبکه 12 اسرائیل درباره گزارش روزنامه نیویورک تایمز درباره اینکه اسرائیل حمله به کشتی ایرانی را به امریکا اطلاع داده است گفت: اسرائیل هرجا که لازم باشد به عمل و اقدام خود ادامه خواهد داد.

گانتس افزود: اسرائیل باید به دفاع از خود ادامه دهد و ما سطح آمادگی مان را پایین نمی آوریم و هرجا که مشکل یا نیاز عملیاتی باشد به اقدامات خود ادامه می دهیم.

وزیر دفاع اسرائیل به صورت مستقیم نقش داشتن اسرائیل در حمله به کشتی ایرانی را نپذیرفت و توضیح داد قصد سخنانش هر گام مشخصی که اسرائیل اتخاذ می کند نیست.

وی هشدار داد که سامانه های پدافندی برای حفاظت از اسرائیل از تهدیدها کافی نیست بلکه باید عملیات هجومی انجام شود و اسرائیل آن را به صورت درست انجام خواهد داد.

ایران نیز امروز توضیحاتی درباره حادثه حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ ارائه کرد.

«سعبد خطیب زاده»، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: کشتی تجاری ایران با نام ساویز روز سه‌شنبه در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل کشور جیبوتی بر اثر انفجاری که منشاء و شیوه شکل‌گیری آن در دست بررسی است دچار آسیب جزیی شده است.

وی افزود: در اثر حادثه رخ داده خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی بوجود نیامده است؛ کشورمان کلیه اقدامات لازم از طریق مراجع بین‌المللی را در این خصوص انجام خواهد داد.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟