شورای امنیت ارسال ناظران بین المللی برای انتخابات عراق را تصویب کرد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
مصوبه جدید شورای امنیت برای اولین بار شامل ارسال هیئت بین المللی برای نظارت بر انتخابات عراق می شود.

در پی مصوبه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تمدید مأموریت دفتر نمایندگی سازمان ملل در عراق (UNAMI) وزارت خارجه عراق با انتشار بیانیه ای درباره جزئیات بیشتر این مصوبه توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، «احمد الصحاف»، سخنگوی وزارت خارجه عراق تأکید کرد که در راستای افزایش اعتماد به روند انتخابات و تحقق مشارکت گسترده در آن، شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا تمدید فعالیت دفتر سازمان ملل را تصویب کرد.

این بیانیه افزوده که مصوبه جدید شورای امنیت برای اولین بار شامل ارسال هیئت بین المللی برای نظارت بر انتخابات عراق می شود.

در این بیانیه تأکید شده که این مصوبه به خواست عراق انجام شده و در آن بر پایبندی کامل به حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی عراق و بر حمایت از تلاش های دولت برای رویارویی با چالش های پیش روی کشور و تثبیت ثبات در عراق تأکید شده است.

این بیانیه افزوده که شورای امنیت همچنین از تلاش های ملی در عراق برای برگزاری انتخابات قدردانی و بر هماهنگی با دوایر عراقی در این زمینه تأکید کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده که عراق در پی فراهم آمدن هیئتی قدرتمند با هماهنگی دفتر سازمان ملل برای حمایت از تلاش ها برای موفقیت روند انتخابات و اجرای آن در مود مقرر با راه اندازی استراتژی گسترده برای آگاه سازی مردم درباره اهمیت انتخابات است.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟