شورای امنیت ترکیه: به عملیات خود در عراق و سوریه ادامه خواهیم داد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
شورای امنیت ترکیه اعلام کرد که این کشور مصمم به ادامه عملیات نظامی خود در خاک سوریه و عراق است.

ای امنیت ترکیه اعلام کرد که این کشور مصمم به ادامه عملیات نظامی خود در خاک سوریه و عراق است.

در بیانیه این شورا که پس از جلسه‌ای به ریاست «رجب طیب اردوغان» برگزار شده آمده که عملیات نظامی فرامرزی ترکیه برای نابودی «تروریسم و منابع آن» با هدف تثبیت امنیت ترکیه و کشورهای هم‌جوار آن اجرا می‌شود.

این بیانیه افزوده که ترکیه به حاکمیت ارضی و یکپارچگی همسایگانش احترام می‌گذارد اما موضع خود در مبارزه با تروریسم درون خاک ترکیه یا بیرون آن را تغییر نخواهد داد.

در این بیانیه تأکید شده که این مواضع به همه عملیات نظامی جاری در «پس مرزهای جنوبی ترکیه» مربوط می‌شود که «به صورت کامل و گسترده» ادامه خواهد یافت.

ترکیه از مدت‌ها پیش عملیاتی را علیه نیروهای حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در نقاط شمالی عراق و مناطقی از سوریه آغاز کرده است.

این عملیات تاکنون بارها با مخالفت رسمی بغداد و دمشق مواجه شده اما ترکیه به این مخالفت‌ها توجهی نکرده است.

شب گذشته نیز «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه تأکید کرد که ترکیه عزم خود را برای خشک کردن «مرداب قندیل» (مرکز اصلی حزب کارگران کردستان) جزم کرده تا ویروس تروریسم دیگر در این منطقه نابود شود.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی طی یک مصاحبه با تلویزیون رسمی ترکیه گفت که «تروریست‌ها» خواهند دید که وقتی ترکیه عزم خود را برای خشک کردن مرداب قندیل جزم کند چه بر سرشان خواهند آمد.

او افزود که قندیل و مخمور (در شمال عراق) به نقطه‌ای امن برای گسترش تروریست‌ها تبدیل شده و اگر این دو منطقه پاک‌سازی نشود به گسترش خشونت ادامه خواهند داد.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟