ترامپ: من کسی هستم که می‌خواهد دموکراسی را نجات دهد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گوید شکست او در مقابل جو بایدن «جنایت قرن» بوده و انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه نوامبر شبیه انتخابات در یک کشور جهان سومی بوده است.

آقای ترامپ که روز شنبه ۵ ژوئن در گردهم‌آیی جمهوری خواهان در ایالت کارولینای شمالی سخنرانی می‌کرد بار دیگر ادعاهای خود را درباره وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری را تکرار کرد و افزود: «به یاد داشته باشید من کسی نیستم که می‌خواهد دموکراسی را تضعیف کند. برعکس من کسی هستم که می‌خواهد آن‌را نجات دهد.»

او همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش ابراز امیدواری کرد که حزب جمهوری خواه به سرعت بتواند کنترل مجلس سنا و نمایندگان را از تسلط دموکرات‌ها خارج کند. اظهارات ترامپ، آغاز تور تابستانی او است که انتظار می‌رود به سبک مبارزات انتخاباتی، اقداماتی چون جمع‌آوری پول و تهییج طرفداران حزب جمهوری‌خواهان را به همراه داشته باشد.


او بار دیگر با انتقاد از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و دموکرات‌های سوسیوالیست را رادیکال‌ترین دموکرات‌های تاریخ ایالات متحده بر شمرد و عملکرد این حزب را باعث نگرانی خواند.

آقای ترامپ همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود به موضوع کرونا پرداخت و به شدت از آنتونی فائوچی انتقاد کرد. او رئیس مرکز بیماری‌های عفونی آمریکا را به دلیل درخواست از مردم برای ماسک زدن به باد انتقاد گرفت و افزود: «فائوچی تقریبا در همه موارد اشتباه کرده است و او در مورد آزمایشگاه ووهان هم اشتباه کرد.»

آنتونی فائوچی بارها در خصوص این نظریه که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین تولید شده ابراز تردید کرده است. این در حالیست که ترامپ از طرفداران این تئوری به شمار می‌رفت.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در ادامه از چین خواست به دلیل سومدیریت در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ایالات متحده و جهان ۱۰ تریلیون دلار غرامت بپردازد.

او در بخش دیگری از سخنرانی خود از دیپلماسی دولت جو بایدن در قبال ایران انتقاد و بار دیگر ادعای پیشین خود را در خصوص «توافق با ایران ظرف یک هفته» را تکرار کرد. «دولت بایدن تحریم‌های ایران را برداشت. اگر من رئیس جمهور بودم در یک هفته با آنها توافق می‌کردم. من با آنها توافقی عالی می‌کردم. اما حالا ایرانی‌ها باز هم خواهان پول از آمریکا هستند. یادتان هست؟ باز هم آنها دارند از ما پول می‌گیرند.»

آقای ترامپ در ادامه افزود: «آنها ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون به علاوه ۱۵۰ میلیون دلارپول نقد از ما گرفتند و حالا دوباره پول می‌خواهند. آنها هرگز از من پول نمی‌خواستند. این واقعا ناراحت کننده و باورنکردنی است.»

اظهارات رئیس جمهوری پیشین آمریکا شایعات در خصوص احتمال بازگشت او به صحنه انتخابات آمریکا و انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ افزایش داده است. او در سخنرانی خود در ایالت کارولینا شمالی درباره موضوعات گسترده دیگری همچون موضوع روابط با روسیه، توافقنامه اقلیمی پاریس، سیاست‌های مهاجرتی در مرزهای این کشور با مکزیک و همچنین دموکرات‌هاتی چون برنی سندرز، ایلهان عمر، رشیده طالب و شخصیت‌هایی از این دست اشاره کرد.

سخنرانی آقای ترامپ حدود ۸۵ دقیقه به طول انجامید و او پیش از ورود حدود یک ساعت طرفداران خود را منتظر گذاشت تا پشت سن بیاید و آخرین دیدگاه‌های سیاسی و اقتصادی خود را برای آنها به اشتراک بگذارد.

 

منبع:https://per.euronews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟