جمعیت عراق از مرز 40 میلیون نفر گذشت/ وزارت برنامه ریزی عراق: برنامه‌ای برای کنترل جمعیت نداریم

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
با گذشت جمعیت عراق از مرز 40 میلیون نفر، وزارت برنامه‌ریزی عراق تأکید کرد که برنامه‌ای برای کنترل جمعیت در عراق در نظر گرفته نشده است.

براساس آمارهای رسمی جمعیت عراق سالانه 850 هزار نفر افزایش می‌یابد و جمعیت عراق که در سال 1997 معادل 22 میلیون نفر بود اکنون از مرز 40 میلیون گذشته است.

«عبدالزهره الهنداوی»، سخنگوی رسمی وزارت برنامه‌ریزی عراق، گفت که این وزارتخانه برنامه‌ای برای کنترل جمعیت ندارد چون چنین برنامه‌هایی معمولا در مرحله اجرا با مشکلاتی مواجه خواهند بود.

او گفت که وزارت برنامه‌ریزی می‌کوشد که با فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی مردم برای کاهش روند افزایش جمعیت تلاش کند ضمن آنکه تمرکز اصلی را بر تحقق توسعه و برنامه‌ریزی مناسب برای تبدیل شدن جمعیت جوان به ابزار قدرت کشور و رشد و توسعه قرار داده است.

الهنداوی افزود که اکثر کشورهایی که سیاست‌های کنترل جمعیت را اجرا کردند با مشکلاتی همچون گسست نسلی و کمبود نیروی کار جوان و پیر شدن جمعیت مواجه شدند.

سخنگوی وزارت برنامه‌ریزی عراق تأکید کرد که مشکل عراق در اصل افزایش جمعیت نیست بلکه نامتناسب بودن آن با توسعه و رشد کشور است و افزود که رشد جمعیت عراق نسبت به یک دهه پیش کاهش یافته است.

او گفت که جمعیت عراق در سال 2020 به 40 میلیون و 150 هزار تن رسید.

الهنداوی همچنین خبر داد که وزارت برنامه‌ریزی در حال کار بر روی سیاست جامع جمعیتی در عراق است برای دستیابی به آمارهای دقیق جمعیتی است.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟