آمریکا ۳۴ شرکت مرتبط با چین، ایران و روسیه را به دلایل متفاوت تحریم کرد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد ۳۴ شرکت در پیوند با چین، ایران و روسیه را به سیاهه نهادهای متهم به مشارکت در فعالیت‌های مغایر با سیاست خارجی و منافع امنیت ملی آمریکا اضافه کرده است.

بیشتر این شرکت‌ها به دلیل مشارکت در فعالیت‌های ضد حقوق بشر به سیاهه ممنوعیت همکاری اقتصادی آمریکا افزوده شده‌اند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای که روز جمعه ۹ ژوئیه (۱۸ تیر) در همین زمینه منتشر کرد، اعلام کرده ۱۴ تا از این نهادها که در جمهوری خلق چین مستقر هستند، به دولت پکن امکان «سرکوب، بازداشت و نظارت گسترده (…) علیه اویغورها، قزاق‌ها و اعضای دیگر گروه‌های اقلیت مسلمان در منطقه خودمختار سین کیانگ» را داده است.

 

در این بیانیه همچنین گفته شده است که ۸ شرکت به تسهیل صادرات اقلام آمریکایی به ایران و ۶ شرکت دیگر به مشارکت در خرید قطعات الکترونیکی با مبدا آمریکایی «احتمالاً برای بخشی از برنامه‌های نظامی روسیه»، متهم شده‌‌اند.

دولت آمریکا در این بیانیه گفته است: «ما همچنان به صورت فعال به کنترل صادرات خواهیم پرداخت تا دولت‌ها، شرکت‌ها و افرادی را که در تلاش برای دستیابی به اقلام آمریکایی برای فعالیت‌های خرابکارانه در کشورهایی مانند چین، ایران و روسیه هستند، پاسخگو سازیم؛ کشورهایی که منافع و امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کنند و با ارزش‌های ما ناسازگارند.»

 

منبع:https://per.euronews.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟