طرح کنگره آمریکا برای تروریستی خواندن اخوان المسلمین

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
 تدکروز، سناتور #جمهوری_خواه ایالات متحده، عضو کمیته روابط خارجی سنا، لایحه ای را برای معرفی #اخوان المسلمین به عنوان “سازمان #تروریستی خارجی” به کنگره ارائه کرد.

در بیانیه‌ای که دفتر سناتور کروز منتشر کرد، آمده است که “این لایحه، از وزارت امور خارجه آمریکا می خواهد تا از اختیارات قانونی خود برای معرفی اخوان المسلمین به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی استفاده کند.”

🔹این لایحه توسط 15 عضو سنا و مجلس نمایندگان حمایت می شود.

🔹این بیانیه می افزاید: این اقدام، وزارت امور خارجه را ملزم می کند تا گزارشی را در مورد اینکه آیا اخوان المسلمین معیارهای قانونی طبقه بندی را دارد، در این صورت، ایالات متحده می تواند اقداماتی را انجام دهد که بودجه دریافتی آنها برای ترویج فعالیت های شوم، را متوقف کند.

🔹کروز گفت: «زمان آن فرا رسیده است که به متحدان خود در جهان عرب بپیوندیم تا به طور رسمی واقعیت اخوان المسلمین، یک سازمان تروریستی را بشناسیم. وی افزود: «من مفتخرم که این لایحه را مجدداً ارائه می کنم تا از دولت بایدن بخواهم آنها را به این عنوان معرفی کند و مبارزه ملت ما علیه تروریسم رادیکال اسلامی را پیش ببرد.»

🔹وی ادامه داد: «وظیفه ماست که اخوان المسلمین را به خاطر نقششان در تأمین مالی و ترویج تروریسم در سراسر خاورمیانه پاسخگو بدانیم».

✍🏼ملاحظه:

🔹در سال 2019 و در زمان ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا به دنبال قرار دادن نام اخوان المسلمین در فهرست گروه‌های تروریستی بود، که این اقدام با مخالفت کشورهایی همچون ترکیه و قطر، که بسیاری از سران اخوان المسلمین را میزبانی می‌کنند، روبه‌رو شد.

🔹اخوان‌المسلمین در آن زمان و در واکنش به احتمال تروریستی اعلام شدن این جنبش از طرف ترامپ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این گروه به فعالیت‌های خود بر اساس رویکردها و تفکرات اعتدالی و مسالمت‌آمیز ادامه خواهد داد.

🔹درخواست تد کروز برای «پیوستن به متحدان خود در جهان عرب»، اشاره‌ای است به اقدام #عربستان (در ۲۰۱۴) و #امارات (در ۲۰۲۰) که اخوان المسلمین را تروریستی معرفی و از هرگونه فعالیت این جریان در کشورهای خود جلوگیری کردند!

🔹دور از انتظار نیست که ارائه لایحه معرفی اخوان المسلمین به عنوان یک سازمان تروریستی به کنگره آمریکا، نتیجه لابی‌ها و اعمال نفوذهای همین کشورهای عربی در کنگره آمریکا و در بین برخی سناتورهای آمریکایی باشد.

🔹لازم به ذکر است که پس از حملات تروریستی در وین در سال ۲۰۲۰، #اتریش و #آلمان برای مقابله با گروه‌های افراطی اسلامی بسیج شده و در اتریش، پلیس به خانه، محل کار و انجمن‌های متعلق به ۶۰ اسلامگرای مظنون به نزدیکی به #حماس و اخوان المسلمین هجوم برد و ۳۰ تن از آنها را تحت بازجویی قرار داد. در هامبورگ آلمان نیز سیاستمداران سه حزب خواستار جلوگیری از فعالیت بنیادگرایان اسلامی شدند.

🔹اتریش همچنین در تازه‌ترین اقدام خود در ماه اکتبر گذشته کنفرانس مبارزه با اخوان المسلمین را در وین برگزار کرد. وزیر امور مهاجران اتریش اعلام کرد که وزرا و کارشناسان ذی‌صلاح از چندین کشور اروپایی در این کنفرانس در مورد مسائل اسلام سیاسی و افراط‌گرایی تبادل نظر کرده‌اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟