شما اینجا هستید : صفحه اصلی » فلسطین اشغالی » روابط خارجی رژیم صهیونیستی- تحلیل رسانه های بین المللی » تصویب قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه اسرائیل

تصویب قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه اسرائیل

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با ۲۴ رای موافق و ۹ مخالف قطعنامه‌ای علیه اسرائیل را تصویب کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد طی نشستی ویژه با موضوع «وضعت وخیم حقوق بشر» در سرزمین‌های فلسطین، پیش‌نویس قطعنامه‌ ارائه شده از سوی پاکستان و فلسطین را درباره آغاز تحقیقات در مورد نقض حقوق بشر بین‌المللی در درگیری‌های اخیر میان اسرائیل و حماس در سزمین‌های فلسطین از جمله قدس شرقی، غزه و اسرائیل را تصویب کرد.

در این نشست پیش از رای‌گیری نمایندگان کشورهای آلمان، استرالیا و انگلستان طی سخنرانی علیه قطعنامه از نمایندگان خواستند تا این قطعنامه را رد کنند. نماینده کشور ونزوئلا نیز جنایات اسرائیل را محکوم و این جنایات را مشابه «نسل‌کشی» توصیف کرد.

علی‌رغم تلاش برخی کشورهای اروپایی این قطعنامه ضد اسرائیل با ۲۴ رأی مثبت، ۹ رأی منفی و ۱۴ رأی ممتنع به تصویب رسید.

استرالیا، بلغارستان، کامرون، جمهوری چک، آلمان، مالاوی، جزایر مارشال، انگلستان و اروگوئه کشور‌هایی هستند که به این قطعنامه رای منفی دادند.

بر اساس این قطعنامه فورا یک کمیسیون تحقیقات مستقل بین‌المللی برای بررسی نقض حقوق بشر بین‌اللمی در سرزمین‌های فلسطین از جمله قدس شرقی، غزه و اسرائیل تشکیل خواهد شد.

طبق این قطعنامه اعضای این کمیسیون توسط «نزهت شمیم»، رئیس کمیسیون نقض حقوق بشر سازمان ملل منصوب خواهند شد و این کمیسیون تا ۱۳ آوریل تمام ادعا‌های مبنی بر نقض حقوق بشر بین‌المللی و جنایات را بررسی خواهد کرد.

همچنین در این قطعنامه جامعه جهانی به ارائه کمک بشردوستانه فوری به مردم فلسطین در سرزمین‌‌های اشغالی از جمله قدس شرقی فراخوانده شد و همزمان از اسرائیل نیز خواسته شد تا مانع رسیدن کمک‌‌های بشردوستانه به مردم فلسطین نشود.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰