تجهیزات آمریکا به دست متحدان القاعده افتاده است

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
به گزارش بی بی سی، ارتش آمریکا اذعان کرده است که یک گروه از شورشیان سوری تحت آموزش، خودروها و مهمات خود را به جنگ‌جویان مرتبط با القاعده تحوی

به گزارش بی بی سی، ارتش آمریکا اذعان کرده است که یک گروه از شورشیان سوری تحت آموزش، خودروها و مهمات خود را به جنگ‌جویان مرتبط با القاعده تحویل داده‌اند.

به گفته ارتش آمریکا یک یگان از این شورشیان در هفته جاری، شش خودروی باری و مهمات خود را به جبهه النصره تسلیم کرده‌اند تا احتمالا به ازای آن یک معبر امن به دست بیاورند.

کنگره آمریکا با پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار برای آموزش و تجهیز حدود ۵ هزار شورشی برای جنگ با شبه‌نظامیان دولت اسلامی موافقت کرده است.

اما ارتش آمریکا می‌گوید اولین گروه ۵۴ نفره از این افراد آموزش دیده به دست جبهه النصره متلاشی شده‌اند.

ژنرال لوید آستین، هفته پیش به قانون‌گذاران آمریکایی گفته است که تنها “چهار یا پنج” شورشی که از سوی آمریکا آموزش دیده‌اند، هنوز در حال جنگ‌اند.

جف‌ دیویس سخنگوی پنتاگون روز جمعه گفته است که “متاسفانه ما دریافته‌ایم که واحد “نیروهای سوریه ” در واقع شش خودروی باری و بخشی از مهمات خود را به گروهی داده که ظن وابستگی اش به جبهه النصره می‌رود.”

او افزوده است که خودروها و مهمات واگذار شده، یک چهارم کل تجهیزاتی هستند که در اختیار این یگان گذاشته شده بود.

سرهنگ رایدر گفته است “اگر این موضوع درست باشد، گزارش واگذاری تجهیزات اعضای گروه “نیروهای سوریه نوین” به جبهه النصره بسیار نگران کننده است و ناقض دستورالعمل برنامه آموزش و تجهیز آنهاست.”

لورا بیکرز گزارشگر بی‌بی‌سی می‌گوید این برنامه آموزش و تجهیز هنوز در مراحل اولیه است اما این حادثه تازه ترین نمونه در مجموعه ناکامی‌های مربوط به این برنامه است.

 منبع:https://pe.annabaa.org/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟