عملیات پنهان نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیستی در خاک سوریه

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه گذشته اعلام کرد: نیروهای ویژه، هفته گذشته با عبور از منطقه غیر نظامی شده در مرز این رژیم با سوریه در جولان، دو پایگاه مرزی دشمن را منهدم کردند. به زعم رژیم صهیونیستی به دنبال نقض مکرر توافقنامه پایان درگیری از سوی سوریه، این عملیات مخفیانه صورت گرفته است. توافق پایان درگیری بین رژیم صهیونیستی و سوریه در آخرین روز از ماه مه سال 1974 امضاء شد که براساس آن منطقه حائل مرزی فقط محل حضور نیروهای ناظر پایان درگیری سازمان ملل است.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که ارتش سوریه اخیرا به منطقه حائل بلندی‌های جولان بازگشته و نیروهای خود را به مرز اعزام کرده است. سربازهای تیپ نهال و کماندوهای سپاه مهندسی از واحد ویژه الماس پایگاه‌های مرز را منهدم کردند.

مایکل زیلبرگ فرمانده تیپ نهال به پایگاه خبری ان12 گفت: «شما با دشمن مواجه می‌شوید. شما حدود 500 متر فاصله دارید. چنین عملیاتی نیازمند تمرکز بسیار شماست. فرمانده تیم کماندویی الماس نیز گفت: این عملیات شامل بازگشایی مسیر در سکوت و به صورت مخفیانه و جاگذاری مواد منفجره در پایگاه‌ها و همچنین انهدام آنها به شکل همزمان بود. تال گوریتزکی سرهنگ دوم تیپ نهال اعلام کرد که این عملیات به چیزی بیش از تنبیه سوری‌ها به علت نقض توافقنامه، دست پیدا کرد. وی گفت که: «ما از همکاری بین ارتش سوریه و حزب الله آگاهی داریم و هر کدام از تشکیلات نظامی سوریه پتانسیل تبدیل شدن به تشکیلات نظامی دوگانه را دارند. در نتیجه اجازه نمی‌دهیم جنوب سوریه مانند جنوب لبنان شود.» ارتش رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته تمرکز خود را بر روی ممانعت از فعالیت‌های حزب الله و جلوگیری از نفوذ نظامی ایران در بلندی‌های جولان سوریه قرار داده و حملات هوایی بسیاری را برای توقف آن انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟