مذاکرات برای افتتاح بیمارستان اسرائیلی در دوبی

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
زئو روتشتاین رئیس مرکز درمانی هداسا روز دوشنبه گذشته در راستای توافق عادی سازی روابط بین امارت و رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هداسا در حال انجام مذاکرات برای افتتاح یک بیمارستان در امارت دوبی است.

بیمارستان هداسا کمک‌های مالی قابل توجهی را برای ساخت یک مرکز درمانی در دوبی دریافت می‌کند و احتمالا برخی پزشک‌ها و مراکز تحقیقاتی را از قدس به دوبی انتقال خواهد داد. موضوع افتتاح بیمارستانی توسط هداسا در دوبی در حالی مطرح می‌شود که این مرکز درمانی با بحران بودجه مواجه بوده و اخیرا بحران کرونا آن را تشدید کرده است، از همین رو این مرکز جهت رفع چالش‌های پیش رو به دنبال اخذ بودجه از دولت است.

                                                                مرکز درمانی هداسا در حوالی قدس

روتشتاین با اشاره به بی توجهی دولت و وزارت دارایی رژیم صهیونیستی به وضعیت بحرانی هداسا، گفت: امکان دارد این مرکز درمانی با بهترین پزشک‌ها راه دیگری را (برای فرار از مشکلات) پیدا کند؛ بنابراین وزارت دارایی باید تصمیم بگیرد که آیا علاقه‌مند به ادامه حیات هداسا به عنوان بیمارستان پیشرو در اسرائیل است یا خیر، در غیر این صورت می بایست به دنبال راه‌های جایگزین باشیم. وی با اشاره به اینکه از پیشنهاد دوبی به عنوان اهرم فشار در مذاکرات با وزارت دارایی اسرائیل استفاده نمی‌کند اضافه کرد: «امیدوارم هداسا در اورشلیم بماند و نیازی به رفتن به جای دیگری نباشد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟