با چنین دشمنانی ، حوثی ها به دوست احتیاج ندارند

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
برای توضیح موفقیت حوثی ها در یمن اغلب به کمک ایران اشاره می شود. اما در محل، بیش از همه سیاست های دشمنان داخلی آنها ، دوروئی و ترفند های متحدان منطقه ای و بی تفاوتی جامعه جهانی است که بزرگترین پیروزی های آنها را امکان پذیر کرد.

از عبارت «مورد حمایت ایران» همواره برای اشاره ای به سازمان مسلح انصارالله که اعضای آن بیشتر به نام حوثی ها شناخته می شوند ، استفاده می شود. این جنبش احیاگرائی مذهبی و سرکوبگر بخش عمده ای از یمن را در دست گرفته و کارزاری را برای تغییر شکل مردم و جامعه یمن منطبق با تصویر مورد نظر خود آغاز کرده است . تصویری که در آن شهادت بر زندگی تقدم دارد.

با این حال ، باید در مورد میزان حمایت ایران از این گروه محتاط بود. من همواره تاکید کرده ام که در مورد تاثیر این کمک، همیشه توسط مخالفان حوثی ها اغراق شده است. صرف نظر از میزان کمک های ایران ، عامل اصلی موفقیت آنها در این درگیری های پنج ساله ایران نبوده است. ایران به جز با حضور رزمندگان در خاک یمن ، نمی توانست چنین تاثیری در پیروزی های این گروه داشته باشد. پیروزی های حوثی ها را باید نخست نتیجه بی کفایتی ، فساد و فلاکت دشمنان داخلی آنها ، دوروئی و ترفندهای متحدان منطقه ای شان و همچنین بی توجهی جامعه بین المللی به نمایندگی شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست.

 

منبع:https://ir.mondediplo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟