رزمایش دریایی امارات و یونان در دریای مدیترانه در سایه تنش با ترکیه

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
 رسانه‌های ترکیه اعلام کردند امارات که برای تعمیق همکاری با مصر و یونان علیه ترکیه در دریای مدیترانه در تلاش است، به زودی در سایه تنش حاکم بر این منطقه، رزمایش دریایی با یونان برگزار خواهد کرد.

روزنامه حریت ترکیه تصریح کرد که 4 جنگنده F-16 امارات به پایگاه هوایی سودا در جزیره کریت رسیدند تا در رزمایش مشترک با یونان که 10 روز طول خواهد کشید، شرکت کنند.

این رزمایش دریایی امارات و یونان پس از آن برگزار می‌شود که هفته گذشته یونان به همراه فرانسه و جنگنده‌های این کشور رزمایشی در شرق دریای مدیترانه برگزار کرد.

همزمان با تداوم تنش‌ها میان ترکیه و یونان به دلیل اختلاف در قلمروی دریایی، انتظار می‌رود از روز دوشنبه که پارلمان یونان توافق دریایی با مصر را مورد تصویب قرار خواهند داد، تنش‌ها میان آنکارا و آتن بیش از پیش افزایش یابد.

از سوی دیگر، روزنامه ینی شفق گزارش داده که استقرار جنگنده‌های F-16 امارات پس از مذاکرات روسای ستاد مشترک ارتش دو کشور انجام شده است.

اختلافات میان کشورهای حوضه دریای مدیترانه پس از توافق دوجانبه ترکیه و لیبی برای ترسیم قلمروی دریایی در سایه وجود منابع عظیم انرژی در بستر این دریا به عاملی برای تشدید منازعات و تبدیل آن به جنگی میان کشورهای یاد شده انجامیده است.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟