دوست مخفی جدید اسرائیل در جنوب یمن

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
روزنامه «اسرائیل تودای» ارتباط مخفی اسرائیل با شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات را فاش کرد و صمن پرده برداشتن از نشست های محرمانه دو طرف، شورای انتقالی جنوب یمن را دوست مخفی جدید اسرائیل خواند.

این روزنامه به نقل از برخی منابع در اسرائیل گزارش داده که اسرائیل نشست های محرمانه ای با دولت جدید در جنوب یمن در اشاره به شورای انتقالی جنوب یمن پس از به دست گرفتن کنترل آخرین پایگاه دولت مورد حمایت عربستان در شهر «حدیبو» در ارخبیل جزیره سقطری برگزار کرده است.

اسرائیل‌ تودای در ادامه به تسلط نیروهای شورای انتقالی بر جنوب یمن اشاره کرده و نوشت: منطقه اطراف عدن از سال 1937 تا 1963 مستعمره بریتانیا بوده‌ است.

این روزنامه سپس تعامل مثبت الزبیدی با رژیم صهیونیستی در سابق را یادآور شد و در ادامه به توئیت «هانی بن بریک» معاون سابق ریاست شورای انتقالی اشاره کرد که از عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی استقبال و ادعا کرده بود کشورهای عربی و اسرائیلی‌ها با راهکار تشکیل دو دولت موافقند.

اسرائیل‌ تودای سپس نوشت، جنگ در یمن وارد مرحله جدیدی شده زیرا شورای انتقالی جنوب از ائتلاف با عربستان سعودی فاصله گرفته است.

این روزنامه افزود، کشور جدید در یمن در مرزهای یکی از مهم‌ترین تنگه‌های راهبردی و نزدیک به «باب المندب» میان دریای سرخ، خلیج عدن و نزدیک به کانال سوئز قرار دارد.

نیروهای شورای انتقالی که در آوریل گذشته در جنوب یمن اعلام خودمختاری کردند اخیرا با حمله به جزیره سقطری در شرق یمن مرکز آن را در اختیار گرفتند.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟