سفر هیئت امریکایی به اسرائیل برای بررسی طرح الحاق مناطقی از کرانه باختری

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
روزنامه اسرائیلی «اسرائیل هیوم»، امروز جمعه نوشت با توجه به اینکه نشست های دولت امریکا در این هفته منجر به اتخاذ تصمیم نهایی در خصوص طرح الحاق مناطقی از کرانه باختری نشد، قرار است امروز یک هیئت امریکایی برای بررسی این طرح وارد اسرائیل شوند.

 

این هیئت شامل «دیوید فریدمن»، سفیر امریکا، «آفی بیرکویچ»، نماینده ویژه دونالد ترامپ و «اسکات بیث»، عضو کمیته ترسیم مرزها است که برای ادامه بررسی این طرح با بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس گفت وگو خواهند کرد.

این روزنامه به نقل از یک کارمند بلند پایه در کاخ سفید نوشت: «در این مرحله تصمیم نهایی درخصوص گام های آتی برای اجرای طرح صلح خاورمیانه ترامپ وجود ندارد به این معنا که هنوز تصمیمی در خصوص اعمال حاکمیت اسرائیل بر مناطقی از کرانه باختری اتخاذ نشده است.»

به نوشته روزنامه مذکور به نقل از برخی منابع در کاخ سفید حضور این هیئت امریکایی در اسرائیل نشان از توجه و اهتمام دولت امریکا نسبت به وعده های خود و اعمال حاکمیت اسرائیل بر مناطقی از کرانه باختری دارد.

این هیئت مذاکرات خود را با نتانیاهو و گانتس درباره مسیرهای احتمالی مختلف و از سرگیری فعالیت کمیته ترسیم مرزها آغاز خواهد کرد.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟