قصد «مروان البرغوثی» برای رقابت در انتخابات ریاستی 

 

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
منبعی آگاه از قصد «مروان البرغوثی»، عضو ارشد کمیته مرکزی فتح و اسیر فلسطینی برای نامزدی در انتخابات ریاستی تشکیلات خودگردان فلسطین خبر داد که قرار است در ماه ژوئیه آتی برگزار شود.

این سخنان تنها ساعاتی پس از مصاحبه «جبریل الرجوب»، دبیر کمیته مرکزی فتح با تلویزیون رسمی فلسطین مطرح می‌شود که در آن الرجوب تاکید کرد که بر رایزنی و گفت‌وگوها با دو عضو اسیر فتح به نام‌های مروان البرغوثی و کریم یونس و نظرات آنها درباره انتخابات آتی نظارت خواهد کرد.

در همین رابطه، «حاتم عبدالقادر»، از رهبران فتح درباره قصد البرغوثی برای نامزدی در انتخابات ریاستی به العربی الجدید گفت: اطلاعات موجود مبنی بر اینکه مروان البرغوثی از رهبران فتح و اسیر اسرائیل در انتخابات آتی نامزد خواهد شد، صحت دارد.

عبدالقادر افزود: البرغوثی رقابتی تنگاتنگ با هر نامزد دیگری برای تصاحب ریاست تشکیلات خودگردان خواهد داشت چرا که وی مورد احترام و پذیرش اقشار گسترده‌ای از مردم فلسطین، فتح و دیگر گروه‌های فلسطینی است.

نظرسنجی‌ها در این باره نشان می دهد که موقعیت البرغوثی در صورتی که محمود عباس در این انتخابات شرکت نکند، بسیار مساعد خواهد بود و به احتمال زیاد برنده انتخابات خواهد شد.

در همین ارتباط، منابع آگاه از تلاش‌های جریان اصلاحات دموکراتیک به رهبری محمد دحلان و اشخاص نزدیک به البرغوثی برای تشکیل فهرست‌های انتخاباتی به منظور حضور در انتخابات قانون‌گذاری خبر دادند.

در سایه افزایش چنددستگی‌ها و اختلافات میان گروه‌های فلسطینی، طی 16 سال گذشته انتخابات ریاستی و طی 15 سال گذشته انتخابات پارلمانی در فلسطین برگزار نشده است.

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟