روایت های گوناگون درباره کشته شدن 13 شهروند ترکیه ای در شمال عراق

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
ارتش ترکیه نیروهای حزب کارگران کردستان، پ‌ک‌ک را متهم کرده که 13 گروگان ترک را کشته‌اند. اما پ‌ک‌ک میگوید که ارتش ترکیه با بمباران اسارتگاه این گروگان‌ها، آنها را به قتل رسانده است.

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه از کشته شدن شهروندان ترکیه در کردستان عراق ابراز تاسف کرده است و اعلام کرده در کنار متحد خود در ناتو می‌ایستد.

آمریکا گفته اگر گزارش‌های مربوط به کشته‌شدن غیرنظامیان ترکیه به دست پ‌ک‌ک که از نظر این کشور یک سازمان تروریستی است تأیید شود، واشنگتن این عمل را به شدت محکوم می‌کند.

افرادی از سازمان اطلاعات، ارتش و پلیس ترکیه از سه سال پیش گروگان پ‌ک‌ک بودند.

وزیر دفاع ترکیه می‌گوید گروهی که عملیات نجات گروگان‌ها را انجام داده است، جسد این شهروندان ترک را در حالی در یک غار پیدا کرده‌اند که به سر آنها شلیک شده است.

ترکیه تایید کرده که در جریان عملیات نجات، سه تن از نیروهای ارتش نیز کشته شدند.

اما پ‌ک‌ک با انتشار فیلم‌هایی می‌گوید ارتش ترکیه با حملات زمینی و هوایی به محل نگهداری اسرا در منطقه گاره که از 10 فوریه تا 14 فوریه ادامه داشت، باعث کشته ‌شدن این افراد شده است. پ‌ک‌ک تصاویری نیز از حملات ترکیه به محل منتشر کرده است.

فرماندهی قرارگاه مرکزی نیروهای مدافع خلق کردستان (ن پ گ) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد‌ه‌اند که ترکیه پس از حمله هوایی به اردوگاه اسیران جنگی که نیروهای ترکیه در آن نگهداری می‌شدند، این محل را مورد حمله زمینی قرار داده است.

در این بیانیه آمده “بمباران‌های شدیدی که به مدت سه روز اتفاق افتاد و درگیری‌های شدیدی که در بیرون و داخل اردوگاه‌ها رخ داد منجر به کشته شدن برخی از اعضای میت، نظامیان و افسران پلیس شد که در دست ما بودند”.

بنابر این بیانیه، حملات ارتش ترکیه “به هیچ وجه برای نجات اسیران نبود بلکه کاملا برای از بین بردن آنها چنین حملاتی انجام دادند”.

منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟