وزیر امور خارجه اردن در دیدار با اشکنازی: توافق‌های صلح اسرائیل با کشورهای عربی، جایگزین راهکار دو کشوری نیست

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
«ایمن الصفدی»، وزیر امور خارجه اردن بر لزوم از سرگیری مذاکرت جدی برای تحقق صلح عادلانه بر اساس راهکار دو کشوری و تشکیل کشوری فلسطین به پایتختی بیت‌المقدس در چارچوب مرزهای 1967 میلادی تاکید کرد.

الصفدی در دیدار با «گابی اشکنازی»، همتای اسرائیلی خود تاکید کرد برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر چاره‌ای جز راهکار دو کشوری نیست.

الصفدی و اشکناری در این دیدار درباره تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و بازتاب آن بر تلاش‌ها به منظور آغاز مذاکرات اسرائیلی-فلسطینی رایزنی کردند و الصفدی در این دیدار بر وحدت مواضع کشورهای عربی در قبال مساله فلسطین و اصول ثابت درخصوص تحقق صلحی عادلانه و فراگیر تاکید کرد.

وزیر امور خارجه اردن اظهار داشت پس از آنکه اسرائیل کتبا بر پایبندی خود به توافقات امضا شده تاکید کرد، باید همکاری اقتصادی و امنیتی میان تشکیلات خودگردان اسرائیل از سر گرفته شود.

وی در ادامه بر لزوم متوقف‌سازی شهرک‌سازی و توسعه آن و تخریب منازل فلسطینی‌ها و اقدامات غیر قانونی که منجر به از بین رفتن همه فرصت‌های صلح عادلانه در منطقه خواهد شد، تاکید کرد.

الصفدی اظهار داشت: توافقات صلحی که اسرائیل با کشورهای عربی از امضا کرده است از جمله معاهده صلح میان اردن و اسرائیل نمی‌تواند جایگزینی برای حل مساله فلسطین بر اساس راهکار دو کشوری باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی اردن در ادامه بر لزوم توقف اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل در مسجد الاقصا، حرم شریف و احترام به وضعیت قانونی و تاریخی این مناطق تاکید کرد.

دو طرف همچنین در این دیدار درباره موضوعاتی نظیر آب، حمل و نقل، ساماندهی به مبادلات تجاری، صادرات و تردد درگذرگاه‌های مرزی گفت‌وگو کردند.

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟