ضرب الاجل 48 ساعته ابومازن به جدی‌ترین رقیبش برای انصراف از تشکیل فهرست انتخاباتی مستقل

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
منابع آگاه تاکید کردند «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به «ناصر القدوه»، عضو کمیته مرکزی فتح 48 ساعت مهلت داده است که یا به تصمیمات فتح گردن نهد و از تشکیل فهرست انتخاباتی جداگانه انصراف دهد یا اینکه اقدامات لازم علیه وی از جمله تعلیق عضویت یا اخراج وی از عضویت فتح اتخاذ خواهد شد.

منابع مذکور در گفت‌وگو با العربی الجدید تاکید کردند: محمود عباس (ابومازن) معاون خود «محمود العالول» و «جبریل الرجوب»، دبیرکل کمیته مرکزی فتح را مامور کرده تا برای بار آخر با القدوه دیدار کرده و وی را به عدم تشکیل فهرست انتخاباتی جداگانه مجاب کنند.

این منابع افزودند: تصمیم به اخراج القدوه از عضویت فتح در صورت عدم گردن‌نهی به تصمیمات کمیته مرکزی این جنبش تقریبا قطعی و در انتظار تلاش‌ها و رایزنی‌های اخیر با وی است.

ائتلاف القدوه و البرغوثی

عدم حضور ناصر القدوه در کمیته مرکزی فتح پس آن روی داد که اطلاعات به بیرون درز کرده حاکی از آن است که وی خواهان پیوستن به ائتلاف تحت رهبری «مروان البرغوثی»، از اعضای برجسته و دربندِ فتح برای تشکیل فهرستی مستقل به منظور رقابت در انتخابات قانون‌گذاری است که فرماندهان نظامی دوران یاسر عرفات در آن حضور دارند؛ افرادی که با روی کار آمدن ابومازن مورد بی‌مهری قرار گرفتند و به حاشیه رانده شدند.

در همین رابطه، منبعی آگاه از اعضای ارشد فتح  گفت:القدوه پیش از نشست کمیته مرکزی، تماس‌هایی از طرف رهبران مهم فتح برای تاسیس فهرستی مستقل به ریاست خود وی به منظور حضور در انتخابات قانون‌گذاری دریافت کرده است که در این فهرست، نبیل عمرو، قدوره فارس، حاتم عبدالقادر، حسام خضر و دیگر رهبران پیشین این جنبش حضور دارند که در دوران ابومازن کنار گذاشته‌ شدند.

این منبع افزود: این فهرست در تلاش برای تشکیل جبهه‌ای است تا مانع از سیطره ابومازن بر نهادهای سیاسی نظیر مجلس قانون‌گذاری، شورای ملی و مرکزی و کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش شود.

وی اظهار داشت: این فهرست در ادامه با پیوستن مروان البرغوثی به عنوان نامزد انتخابات ریاستی به فعالیت خود ادامه خواهد داد که البته حضور البرغوثی مشروط به این است که ابومازن به شروطی که وی در نشست اخیر خود با حسین الشیخ داشته، پاسخ ندهد، از جمله این شروط، انتخاب فهرستی 20 نفره با انتخاب البرغوثی برای حضور در انتخابات قانون‌گذاری و دادن حق وتو به وی برای پذیرش یا رد نامزدهای کمیته مرکزی به عنوان نامزدهای جنبش فتح در انتخابات است.

مرحله اول انتخابات پارلمانی فلسطین در 22 مه و انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان در 31 اوت و انتخابات مجلس ملی پس از تفاهمات داخلی تا حداکثر ژوئیه 2021 برگزار خواهد شد.

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟