تصویب لایحه ۱،۷۵ تریلیون دلاری بایدن در مجلس نمایندگان آمریکا

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

پس از مدت‌ها کشمکش و تغییرات اساسی در لایحه سرمایه‌گذاری اجتماعی و اقلیمی جو بایدن، اکثریت اعضای کنگره آمریکا به آن رای دادند. ارائه کمک‌هزینه به خانواده‌ها و مبارزه با بحران آب‌وهوایی از نکات مهم این لایحه هستند.

 

در نخستین پیش‌نویس لایجه سرمایه‌گذاری اجتماعی و اقلیمی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، مبلغ ۳،۵ تریلیون دلار ذکر شده بود. پس از اعتراضات نمایندگان کنگره، از جمله دموکرات‌های میانه‌رو، او در نهایت به نصف این مبلغ رضایت داد.

رئیس جمهور برای غلبه بر مقاومت در صفوف هم‌حزبی‌های خود در برابر برنامه‌هایش و برای آشتی دادن مواضع گوناگون جناح‌های حزب و سازماندهی اکثریت در کنگره، ماه‌ها به طور شخصی یا از طریق مشاوران و دیگر همکارانش با نمایندگان دموکرات مذاکره کرده بود.

از جمله موارد مهم این بسته حمایتی ۱،۷۵ تریلیون دلاری، کاهش هزینه‌های مراقبت از کودکان است که در حال حاضر برای بسیاری از خانواده‌های آمریکایی کمرشکن است. قرار است که در برخی موارد این هزینه‌ها به طور کامل توسط دولت پرداخت شود.

 

معافیت مالیاتی برای خانواده‌ها و گسترش خدمات بهداشتی و درمانی هم برای بسیاری از اقشار پایینی جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قرار است که بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار نیز صرف مبارزه با بحران آب‌و‌هوایی شود. سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر و مشوق‌های مالیاتی برای خرید خودروهای برقی از موارد بسیار پراهمیتی هستند که بایدن بر آنها تاکید کرده بود.

این لایحه اکنون به مجلس سنا می‌رود، جایی که به احتمال زیاد با واکنش منفی نمایندگان جمهوری‌خواه و حتی چند تن از دموکرات‌‌ها مواجه خواهد شد.

 

منبع:https://www.dw.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟