شورای انتقالی جنوب یمن پس از پیشنهاد عربستان از خودمختاری در جنوب صرف نظر کرد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
شورای انتقالی جنوب یمن اعلام کرد از خودمختاری در جنوب برای تسریع در سازوکار اجرای توافق ریاض کناره گیری کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از یک منبع این اقدام شورای انتقالی جنوب پس از پیشنهاد عربستان به دولت مورد حمایت خود و شورای انتقالی برای تسریع در عمل به توافق انجام شده اتخاذ شد.

توافق صورت گرفته که از تاریخ 22 ژوئن 2020 در جریان است، تداوم آتش بس میان دولت مورد حمایت عربستان و شورای انتقالی جنوب را شامل می شود.

خبرگزاری رسمی عربستان گفت شورای انتقالی جنوب از خودمختاری در جنوب یمن صرف نظر کرده و توافق ریاض و تعیین استاندار و مدیر امنیت استان عدن را اجرا خواهد کرد.

تعیین نخست وزیری یمنی برای تشکیل دولتی دارای شایستگی های سیاسی طی 30 روز از دیگر اموری است که طی توافق ریاض قرار است انجام شود.

پس از خروج نیروهای نظامی از عدن، جدا شدن درگیری ها در ابین، تصمیم گیری برای تشکیل دولتی متشکل از شمال و جنوب، این دولت کار خود را آغاز خواهد کرد و به تکمیل اجرای توافق ریاض در همه بندهایش ادامه خواهد داد.

منبع مسئول گفت با مشارکت امارات متحده عربی، دو طرف توافق ریاض جمع شده و موافقت خود را با این ساز و کار و آغاز آن برای عبور از موانع اعلام کردند.

منبع مذکور گفت عربستان از پاسخ رئیس جمهور یمن و دو هیئت دولت مورد حمایت عربستان و شورای انتقالی جنوب که منجر به رسیدن به این نتایج مثبت شد قدردانی کرد.

 
منبع:https://mdeast.news/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟