اتحادیه اروپا ۵۶۰ میلیون یورو به ترکیه کمک کرد

در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

اتحادیه اروپا ۵۶۰ میلیون یورو در ارتباط با سیاست پناهجویی در اختیار ترکیه قرار می‌دهد. به گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا قرار است این بودجه در برنامه‌های آموزشی برای پناهندگان و حفاظت از مرزها هزینه شود.

کمیسیون اتحادیه اروپا روز سه شنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کرد که ترکیه در ارتباط با همکاری‌های این کشور با اتحادیه اروپا در حوزه سیاست‌های پناهجویی، ۵۶۰ میلیون یورو دریافت می‌کند. بر پایه اطلاعات کمیسیون، این بودجه به ویژه به تأمین مالی برنامه‌های آموزشی مخصوص پناهندگان اختصاص خواهد یافت. بهبود حفاظت از مرزها یکی دیگر از حوزه‌هایی است که قرار است این کمک مالی در آن هزینه شود.

 

بر اساس گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا، در سال‌های آینده ۳ میلیارد یورو دیگر نیز در اختیار ترکیه قرار خواهد گرفت.

کمک مالی جدید مشوقی است برای ترکیه به منظور پایبندی به مفاد توافقنامه‌ای که در سال ۲۰۱۶ میان ترکیه و اتحادیه اروپا منعقد شد.

از جمله مواردی که در این توافقنامه آمده، این است که اتحادیه اروپا مجاز است همه پناهجویانی را که به طور غیرقانونی از ترکیه به جزایر یونان رفته اند، به ترکیه بازگرداند.

در مقابل، کشورهای اتحادیه اروپا پناهجویانی را که از سوریه به ترکیه مهاجرت کرده‌اند، می‌پذیرند و کمک‌های مالی پناهجویانی را که در ترکیه به سر می‌برند به عهده می‌گیرند.

بر پایه گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا، ترکیه در حال حاضر میزبان بیشترین شمار پناهجو در جهان است. طبق این داده‌ها، سه میلیون و ۶۰۰ هزار پناهجوی سوری که نامشان به ثبت رسیده است و همچنین ۳۷۰ هزار پناهجو از کشورهای دیگر در ترکیه به سر می‌برند.

الیور وارهی، کمیسر الحاق و توسعه اتحادیه اروپا با اعلام اختصاص کمک‌های مالی جدید به ترکیه، گفت: «با این وجوه امکان دسترسی صدهاهزار کودک پناهجو به مدرسه و امکانات آموزشی دیگر تضمین می‌شود.» 

به گفته این سیاستمدار مجار در کمیسیون اتحادیه اروپا، افزون بر این کمک‌ها و به منظور غلبه بر چالش‌های مرتبط با مهاجرت و بهبود حفاظت از مرزها، به سازمان‌های مربوطه در ترکیه هم کمک مالی اختصاص می‌یابد.

 

منبع:https://www.dw.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل این پست را باز کنید؟
باز کردن قفل باقی مانده : 0
آیا مطمئن هستید که می خواهید اشتراک را لغو کنید؟