شما اینجا هستید : صفحه اصلی » فلسطین اشغالی » وضعیت کرانه باختری و نوار غزه - تحلیل رسانه های بین المللی » مقام ارشد ساف: پذیرش برگزاری انتخابات بدون بیت‌المقدس به معنای به رسمیت شناختن معامله قرن است

مقام ارشد ساف: پذیرش برگزاری انتخابات بدون بیت‌المقدس به معنای به رسمیت شناختن معامله قرن است

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
مدیرکل بخش سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در دیدار با معاون وزیر امور خارجه سوریه درباره آخرین تحولات فلسطین رایزنی کرد.

«انور عبدالهادی»،رئیس دایره سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در دیدار با «بشار الجعفری»، معاون وزیر امور خارجه سوریه درباره آخرین تحولات فلسطین رایزنی کرد.

عبدالهادی در این نشست به تبیین موضوع انتخابات فلسطین و تعویق آن به دلیل مخالفت اسرائیل با برگزاری آن در بیت المقدس پرداخت و گفت: رهبران فلسطین تصمیم به تعویق و نه لغو انتخابات گرفتند زیرا پذیرش برگزاری انتخابات بدون بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین به معنای به رسمیت شناختن «معامله قرن» پیشنهادی دولت پیشین امریکا است.

این مقام فلسطینی در ادامه به عملیات کوچاندن اجباری و دسته‌جمعی مردم فلسطین در الشیخ جراح در بیت المقدس اشغالی و تسلط بر منازلشان پرداخت و گفت این اقدامات بخشی از برنامه اسرائیل برای حذف حضور فلسطینی‌ها در بین المقدس است و شهروندان فلسطینی در این منطقه با عملیات پاکسازی نژادی دولت اسرائیل مواجه هستند.

عبدالهادی همچنین مداخلات خارجی در امور سوریه را محکوم و بر حق این کشور در دفاع از اراضی خود در برابر تروریسم و اعمال حاکمیت بر همه اراضیش تاکید کرد.

در مقابل الجعفری ضمن تاکید بر اینکه بیت المقدس، کلید مساله فلسطین است، گفت: این شهر خط قرمز ما محسوب می شود و پایان دادن به اشغالگری باید از بیت المقدس آغاز شود و این امر بخشی از اجرای قطعنامه‌های بین المللی است.

معاون وزیر امور خارجه سوریه در ادامه ضمن تاکید بر اینکه مردم فلسطین تنها نیستند و افکار عمومی جهان از مساله فلسطین حمایت می کنند، اظهار داشت: ما با فلسطینی‌ها در خصوص مسائل مختلف مورد بحث اتفاق نظر داشتیم.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *