شما اینجا هستید : صفحه اصلی » روسیه » منازعه اروپا و روسیه - تحلیل رسانه های بین المللی » روابط اروپا با روسیه به پایین‌ترین سطح رسیده است

روابط اروپا با روسیه به پایین‌ترین سطح رسیده است

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در سخنانی اعلام کرد: روابط اروپا با روسیه به پایین‌ترین سطح رسیده است.

 

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اموز چهارشنبه اعلام کرد: روابط ما با روسیه به پایین‌ترین سطح رسیده و به هر اقدامی از طرف آنکه ما را تهدید کند، پاسخ خواهیم داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره ادامه داد: حضور نظامی روسیه نزدیک مرزهای کشور اوکراین، بر اوضاع امنیتی منطقه تاثیر گذاشته است.

تنش ها میان روسیه و اوکراین زمانی تشدید شد که آژانس امنیت فدرال روسیه از بازداشت «الکساندر سوسونیوک» (Alexander Sosonyuk) سرکنسول اوکراین در شهر سن پترزبورگ به اتهام جاسوسی خبر داد.

گفته می‌شود که وی حین دیدار با یک شهروند روس و در حال تلاش برای کسب اطلاعات محرمانه از جمله دیتای مربوط به نهادهای وابسته به قوه مجریه روسیه بازداشت شده است.

آژانس امنیتی روسیه می‌گوید که به اتهامات این دیپلمات اوکراینی در چارچوب قوانین بین المللی رسیدگی خواهد شد.

روسیه می‌گوید دولت کی یف با تحریک جدایی طلبان شرق اوکراین، مناطق مرزی را ناامن کرده تا آنجا که مسکو مجبور شده در اقدامی دفاعی، حضور نظامی در مرزها را افزایش دهد.

در این میان، اتحادیه اروپا و آمریکا در تلاشند تا به بهانه تنش ها در مرز میان اوکراین و روسیه بر فشارها بر مسکو بیفزایند.

 

 

منبع:https://www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰