شما اینجا هستید : صفحه اصلی » خلیج فارس » اقتصاد سیاسی خلیج - تحلیل رسانه های بین المللی » عربستان برای راه اندازی پروژه عظیم گردشگری خود وام دریافت می کند

عربستان برای راه اندازی پروژه عظیم گردشگری خود وام دریافت می کند

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
بلومبرگ از قصد عربستان برای دریافت وام سبز برای راه اندازی پروژه گردشگری لوکس خود در ساحل دریای سرخ خبر داد.

سایت بلومبرگ گزارش داد که عربستان برای راه اندازی پروژه گردشگری لوکس «امالا» در سال آینده نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال معادل ۲٫۷ میلیارد دلار امریکا وام سبز (وام اختصاص یافته برای پروژه های دوستدار محیط زیست) دریافت خواهد کرد.

«جای روزین»، مدیر بخش مالی و سرمایه گذاری شرکت توسعه دریای سرخ در مصاحبه ای در حاشیه نمایشگاه بازار سفر عربی در دبی گفت پروژه امالا واقع در ساحل شمال غربی عربستان تا سال آینده در بازارها مطرح نخواهد شد.

وی توضیح داد که هنوز آمار و ارقام نهایی نشده است اما احتمال می رود میزان وام اختصاص یافته به عربستان ۵ الی ۱۰ میلیارد دلار باشد.

روی آوردن عربستان به گردشگری، یکی از راه هایی است که عربستان از طریق آن قصد دارد اقتصادش را متنوع کند و از وابستگی به نفت دور کند.

احداث مرکزی تفریحی در نزدیکی ریاض و شهر جدیدی در شمال غرب کشور به اسم نیوم از دیگر پروژه های جاه طلبانه عربستان است.

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان در سال ۲۰۱۸ پروژه امالا را به عنوان یک مقصد گردشگری لوکس در ساحل دریای سرخ راه انداخت و قرار است با آغاز سال ۲۰۲۸ این پروژه تکمیل شود.

مساحت این پروژه گردشگری لوکس با بلژیک برابری می کند و قرار است فرودگاهی بین المللی نیز در آن احداث شود تا سالانه پذیرای یک میلیون گردشگر از گردشگران داخلی و خارجی باشد.

ظرفیت فرودگاه بین المللی دریای سرخ در پایان نخستین مرحله به ۳۰۰ هزار مسافر خواهد رسید.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰