شما اینجا هستید : صفحه اصلی » ترکیه وقفقاز » بحران قره باغ - تحلیل رسانه های بین المللی » گردهمایی ۲۰ هزار نفری مخالفان دولت ارمنستان در آستانه انتخابات پارلمانی

گردهمایی ۲۰ هزار نفری مخالفان دولت ارمنستان در آستانه انتخابات پارلمانی

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

حدود ۲۰ هزار نفر روز جمعه در آخرین روز از کارزار انتخابات پارلمانی ارمنستان در حمایت از روبرت کوچاریان، رئیس جمهوری پیشین و نامزد اصلی مخالفان دولت این کشور در ایروان گردهم آمدند.

هواداران نیکول پاشینیان، نخست وزیر موقت ارمنستان نیز روز پنجشنبه در ایروان تجمع کرده بودند. انتخابات پارلمانی زودهنگام در ارمنستان قرار است روز یکشنبه برگزار شود.

نیکول پاشینیان که روز ۲۵ آوریل (پنجم اردیبهشت) از سمت خود استعفاء داد اکنون به عنوان نخست وزیر موقت اداره امور را در ارمنستان در دست دارد. او نسبت به خطر «شورش» در صورت پیروزی مخالفنش در انتخابات هشدار داده است.

 
 

روبرت کوچاریان، ۶۶ ساله بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸ رئیس جمهوری ارمنستان بود. نتیجه یک نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد از پیشتازی اندک جبهه تحت رهبری روبرت کوچاریان حکایت داشت. بنا به نتیجه این نظرسنجی جبهه سیاسی «ارمنستان» به رهبری رئیس جمهوری پیشین با جلب حمایت ۲۹ درصد از رای دهندگان از حزب «پیمان مدنی» به رهبری نیکول پاشینیان پیش افتاده است.

ارمنستان پس از جنگ سال گذشته با جمهوری آذربایجان بر سر کنترل منطقه ناگورنو قره باغ با بحرانی سیاسی روبرو شد. فرجام این جنگ شش هفته‌ای برای بسیاری از مردم ارمنستان «تحقیری ملی» محسوب می‌شد زیرا این کشور مجبور شد تا کنترل بخش‌های مهمی از مناطق اطراف ناگورنو قره باغ را به جمهوری آذربایجان واگذار کند.

در جریان این جنگ که پائیز سال گذشته روی داد نزدیک به شش هزار نفر کشته شدند. نیکول پاشینیان، ۴۶ ساله امیدوار است تا با پیروزی در انتخابات روز یکشنبه بتواند ضمن حفظ قدرت از تنش موجود در کشورش بکاهد.

 

 

منبع:https://per.euronews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰