شما اینجا هستید : صفحه اصلی » شامات » بحران لبنان - تحلیل رسانه های بین المللی » بورل: امیدواریم مجبور به تحریم مقامات لبنانی نشویم

بورل: امیدواریم مجبور به تحریم مقامات لبنانی نشویم

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که به مقامات لبنان پیامی قاطع درباره تحریم‌ این مقامات ،داده است.

«جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت که به مقامات لبنان پیامی قاطع درباره تحریم‌ این مقامات و کمک‌های بین‌المللی به لبنان داده است.

او که امروز (شنبه ۱۹ ژوئن) به بیروت سفر کرده پس از دیدار با «میشل عون»، رئیس جمهور لبنان، در کنفرانسی مطبوعاتی تأکید کرد که در دیدار با عون ضمن ابراز هم‌بستگی با ملت و ارتش لبنان نسبت به وضعیت این کشور ابراز نگرانی کرده است.

وی افزود که اتحادیه اروپا آماده برعهده گرفتن نقش در حمایت مستقیم ملت لبنان است و از رهبران سیاسی لبنان خواست که مسئولیت خود را بر عهده بگیرند و در این کشور دولت تشکیل دهند.

بورل گفت که اروپا آماده کمک به مردم لبنان است و اموال لازم برای این کمک‌ها تخصیص داده شده اما پرداخت آنها مشروط به اجرای اصلاحات و وجود برنامه ای برای حل مشکلات است.

او درباره احتمال تحریم مقامات لبنانی نیز گفت که پیشنهادهایی درباره تحریم برخی سران سیاسی لبنان روی میز است اما اتحادیه اروپا امیدوار است که مجبور به استفاده از این گزینه نباشد.

هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که علت بحران لبنان سوءمدیریت و نه وجود پناهندگان خارجی و افزود که مشکلات لبنان داخلی است و منشأ خارجی ندارد.

بورل گفت که قابل درک نیست که با گذشت ۹ ماه از استعفای دولت، در این کشور دولت تازه‌ای بر سر کار نیامده باشد و افزود اگر بحران لبنان حل نشود اتحادیه اروپا سراغ مسیرهای دیگری خواهد رفت.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰