شما اینجا هستید : صفحه اصلی » عراق » اقتصاد عراق_ تحلیل رسانه ها » تلاش عراق برای افتتاح دومین گذرگاه مرزی با عربستان

تلاش عراق برای افتتاح دومین گذرگاه مرزی با عربستان

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
تلاش عراق برای افتتاح دومین گذرگاه مرزی با عربستان
مدیر کل شرکت حمل و نقل زمینی عراق اعلام کرد که تلاش ها برای تکمیل اقدامات افتتاح گذرگاه مرزی جمیمه با عربستان ادامه دارد.

شرکت حمل و نقل زمینی عراق امروز چهارشنبه از عزم مستمر و تلاش های بی وقفه برای تکمیل اقدامات افتتاح گذرگاه مرزی جمیمه با عربستان خبر داد.

«مرتضی کریم الشحمانی»، مدیر کل شرکت حمل و نقل زمینی عراق گفت: در راستای نشست برگزار شده بین اعضای هیئت هماهنگی عراق و عربستان به ریاست ناصر حسین الشبلی، افزایش شمار گذرگاه های مرزی با عربستان و گذرگاه مرزی جمیمه در السماوه در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: تاییدات رسمی از سوی دولت محلی در استان المثنی دریافت شد و قطعه زمینی به مساحت ۵۰۰ دونم برای احداث این گذرگاه حیاتی از جمله برای ایجاد میدانی برای مبادله تجاری با توجه به آثار مثبتی که برای استان دارد و فاصله آن از مرکز استان ۲۲۰ کیلومتر است، اختصاص یافت.

الشحمانی تصریح کرد: گذرگاه مرزی جمیمه دارای عناصر استراتژیک از جمله امنیت و وجود پروژه های سرمایه گذاری در دو طرف راه علاوه بر توپوگرافی زمین مسطح دارای سرمایه گذاری آسان است و راه را برای حجاج بیت الله الحرام به مسافت تقریبا ۴۰۰ کیلومتر کوتاه می کند و این امر موجب بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی استان می شود.

پیش از این استاندار المثنی تاکید کرده بود که دولت محلی آماده است گذرگاه مرزی جمیمه با عربستان را که به تامین هزاران فرصت شغلی برای شهروندان استان و برپایی پروژه های توسعه ای در راستای پیشرفت اقتصاد کمک خواهد کرد افتتاح کند.

از طرفی دیگر فرمانده پلیس استان نیز گفته بود پلیس آماده است امنیت نوار مرزی با عربستان را تامین کند، به زودی نیروهای کافی برای پرکردن همه شکاف ها و تامین امنیت کافی تاسیسات مرزی که در نزدیکی گذرگاه برپا خواهد شد حضور خواهند داشت و امنیت همه مناطق منتهی به این گذرگاه و راه های ارتباطی بین مرکز استان و منطقه مرزی را تامین خواهند کرد.

گفتنی است عراق و عربستان سال گذشته گذرگاه مرزی «عرعر» و «جدیده» را افتتاح کردند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰