شما اینجا هستید : صفحه اصلی » عراق » دولت کاظمی - تحلیل رسانه های بین المللی » واکنش ائتلاف فتح به پیام صدر: دستگاه قضایی از بیانیه طرف‌های بین‌المللی به منافع عراق حریص‌تر است

واکنش ائتلاف فتح به پیام صدر: دستگاه قضایی از بیانیه طرف‌های بین‌المللی به منافع عراق حریص‌تر است

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
سخنگوی ائتلاف الفتح در واکنش به توئیت صدر اعلام کرد دستگاه قضایی عراق مطمئن‌تر و نسبت به منافع عراق حریص‌تر است.

«احمد الاسدی»، عضو شورای رهبری و سخنگوی ائتلاف الفتح اعلام کرد: دستگاه قضایی عراق مطمئن‌تر و نسبت به منافع عراق حریص‌تر است.

الاسدی در توئیتی نوشت: دستگاه قضایی عراق مطمئن‌تر و نسبت به عراق و منافع کشور از بیانیه‌های طرف‌های بین‌المللی که هیچگاه خیری برای کشورمان نداشته‌اند، حریص‌تر است.

پیش از این، «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر ابراز امیدواری کرده بود که با تایید انتخابات عراق از سوی شورای امنیت، گروه‌های مخالف نتایج انتخابات را قبول کنند.

صدر در توئیتی نوشت: تایید نتایج انتخابات عراق توسط شورای امنیت و پذیرش سلامت انتخابات و فراتر از آن، اعلام کیفیت بالای انتخابات در مقایسه با دوره‌های پیشین از لحاظ فنی نشانگر تصویری زیبا از دموکراسی عراق از یک سو و نیز امیددهی به اذعان گروه‌های مدعی تقلب در فرایند دموکراتیک به نتایج انتخابات است.

رهبر جریان صدر افزود: کشاندن کشور به آشوب و برهم زدن آرامش و ثبات داخلی به دلیل عدم پذیرش نتایج انتخابات امری نادرست و زشت است که منجر به پیچیده‌تر شدن وضعیت سیاسی و امنیتی می‌شود و از آنها تصوری منفی ارائه خواهد کرد که نباید افزایش یابد و تکرار شود.

وی اظهار داشت: از این رو، اعمال فشار بر کمیساریای عالی انتخابات و یا دستگاه قضایی و دادگاه فدرال و مداخله در امور آنها درست نیست و باید فضایی آرام ایجاد کرد تا کمیساریا بتواند به مسئولیت‌های خود از جمله رسیدگی به اعتراضات و غیره عمل کند.

صدر در پایان نوشت: همه باید بدانند که اذعان و پذیرش نتایج الکترونیک آرا امنیت و ثبات را برای عراق و مردم این کشور به همراه خواهد داشت و ملت عراق شایسته این امنیت و ثبات است.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10