شما اینجا هستید : صفحه اصلی » فلسطین اشغالی » منازعه ایران و رژیم - تحلیل رسانه های بین المللی » اسرائیل مدعی شلیک «موشک ایرانی» به سمت جنگنده های خود در آسمان سوریه شد

اسرائیل مدعی شلیک «موشک ایرانی» به سمت جنگنده های خود در آسمان سوریه شد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رسانه های اسرائیلی ادعا کردند که یک موشک ایرانی به سمت جنگنده اسرائیلی که برای بمباران خاک سوریه به پرواز درآمده بود، شلیک شده است.

دستگاه‌های نظارت بر انتشار محتوای اسرائیل روز سه‌شنبه اجازه انتشار علنی خبری درباره ادعای شلیک موشک ایرانی به سمت یک جنگنده اسرائیلی که برای بمباران خاک سوریه به پرواز درآمده بود، را دادند.

یک ژنرال اسرائیلی گفت که این موشک بسیار پیشرفته‌تر از زرادخانه موشکی‌ای است که در اختیار ارتش سوریه قرار دارد اما به هدف اصابت نکرده است.

در پی انتشار این خبر، ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که این موشک را نیروهای ایرانی شلیک نکرده‌اند اما توضیح نداد که چه نیروهایی آن را شلیک کرده‌اند.

مقامات امنیتی و نظامی اسرائیل هم پس از آن طی اظهاراتی تأکید کردند که برای تقویت سامانه پدافند هوایی و مجهز کردن آن به موشک‌های زمین به هوا در مناطقی که شاهد تنش با اسرائیل است تلاش می‌کنند.

براساس اظهارات مقامات اسرائیلی که نشریات «هاآرتص» و «یدیعوت اخرونوت» منتشر کردند، ایران تلاش می‌کند که یک زرادخانه موشک‌های زمین به هوا در سوریه و لبنان و مناطق دیگر ایجاد کند تا بتواند حملات اسرائیل را خنثی و جنگنده‌هایش را به محض پرواز از اسرائیل سرنگون کند.

این مقامات گفته‌اند که سامانه‌های پدافند هوایی ایران باعث تقویت سیستم پدافند هوایی سوریه شده و همین تقویت باعث شده که زمان پاسخ سوریه به شلیک جنگنده‌های اسرائیلی کوتاه‌تر شود و میزان انهدام مهماتی که جنگنده‌های اسرائیلی بر اهداف در سوریه خالی می‌کنند هم بیشتر شده است.

در این گزارش‌ها ابراز نگرانی شده که این امکانات دفاعی به دست گروه‌های نظامی وابسته به ایران مانند حزب‌الله در لبنان و انصارالله در یمن بیفتد به‌خصوص که دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل افزایش تلاش‌های ایران برای استفاده از پهپاد علیه اهداف اسرائیلی را از جمله در لبنان و غزه گزارش کرده‌اند.

«هاآرتص» در گزارش خود تأکید کرده که نیروی هوایی اسرائیل تمرکز خود را بر شناسایی زاغه‌های پهپادهای ایرانی و بمباران آنها متمرکز کرده است.

به موجب همین ارزیابی‌ها و اطلاعات که اخیرا به اطلاع مقامات سیاسی اسرائیل رسیده، ارتش اسرائیل می‌کوشد که راه‌اندازی سامانه دفاع هوایی لیزری خود را تسریع بخشد تا بتواند امکانات خود در این عرصه‌ را افزایش دهد.

برای همین است که اخیرا به دستگاه‌های امنیتی دستور داده شده که خود را برای حمله به مراکز هسته‌ای ایران به خصوص در صورت شکست مذاکرات احیای توافق هسته‌ای (برجام) آماده کنند.

روز گذشته، رسانه‌های اسرائیلی به نقل از فرمانده نیروی هوایی خبر دادند که ارتش اسرائیل علاوه بر حملات به سوریه و جلوگیری از توسعه توان موشکی این کشور، خود را برای حمله احتمالی به ایران هم آماده می‌کند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10