شما اینجا هستید : صفحه اصلی » شبه قاره » مذاکرات صلح افغانی - تحلیل رسانه های بین المللی » رهبران سیاسی افغانستان در مذاکرات با طالبان متحد شوند


رهبران سیاسی افغانستان در مذاکرات با طالبان متحد شوند

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

به گزارش خبرگزاری مهر، «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی صلح افغانستان در گفتگو با آسوشیتدپرس، عنوان داشت که رهبران سیاسی باید در مذاکرات با طالبان متحد شوند، زیرا در غیر این صورت پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، خطر جنگ‌های تلخ تری وجود خواهد داشت.

عبدالله در ادامه هشدار داد که اگر وحدت از رهبران قدرتمند فعلی در کابل دور شود، تاریخ این کشور و میلیون‌ها افغان که از بی‌کفایتی‌ها ناامید شده‌اند، درباره این رهبران به سختی قضاوت خواهند کرد.

رئیس شورای عالی صلح افغانستان در ادامه گفت: من نمی‌گویم که این به معنی پایان جهان برای مردم ما است. می‌گویم که این با چالش به همراه خواهد بود. بنابراین، نظر من این است که تمامی تمرکز برای به‌دست آوردن صلح باشد که تنها ما را شامل نمی‌شود، بلکه طرف دیگر را هم شامل می‌شود.

عبدالله هر چند بر مذاکرات صلح با طالبان تأکید می‌کند اما می‌گوید که هنوز قانع نشده که طالبان بدنبال صلح است.

به گفته عبدالله، اعضای گروه طالبان در روزهای گذشته با او تماس‌هایی داشته‌اند اما او از طالبان خواسته‌است تا تمامی خواسته هایشان را روی میز مذاکره بگذارند.

او در این باره به طالبان توصیه کرد: هر خواسته ای که دارید، روی میز مذاکره بگذارید، ما آماده هستیم درباره آنها بحث کنیم. آماده هستیم تا راه‌هایی را جستجو کنیم که برای هر دو طرف، قابل قبول باشد.

 

منبع:https://www.mehrnews.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰