شما اینجا هستید : صفحه اصلی » شامات » بحران لبنان - تحلیل رسانه های بین المللی » بعد از سوئیس و فرانسه و انگلستان، صدور حکم بازپرسی برای «ریاض سلامه» در لبنان

بعد از سوئیس و فرانسه و انگلستان، صدور حکم بازپرسی برای «ریاض سلامه» در لبنان

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
دادستانی لبنان رسما احضاریه‌ای برای «ریاض سلامه»، رئیس بانک مرکزی لبنان، صادر و تأکید کرد که او در ماه اوت آینده باید برای بازپرسی حاضر شود.

دستگاه قضائی لبنان تأکید کرده که این بازپرسی درباره حجم ثروت سلامه و اینکه چگونه آن را به دست آورده مربوط می‌شود و در این باره با ۷ کشور خارجی تماس‌هایی گرفته شده است.

منابع قضائی به «الشرق الاوسط» گفته‌اند که ثروت رئیس بانک مرکزی لبنان به ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسد و باید معلوم شود که این ثروت از کجا آمده است.

دستگاه قضائی لبنان ماه گذشته تحقیقات محلی درباره ثروت رئیس بانک مرکزی این کشور را آغاز کرد. این تحقیقات پس از آن آغاز شد که سوئیس و فرانسه و بریتانیا تحقیقات مشابهی درباره اتهام اختلاس وی آغاز کردند.

خبرگزاری فرانس پرس تأکید کرد که لایحه اتهامات ریاض سلامه شامل اختلاس، تقلب، ثروت نامشروع، پول‌شوئی، فرار مالیاتی می‌شود.

این خبرگزاری به نقل از منابع آگاهی در دستگاه قضائی لبنان تأکید کرد که این اتهامات براساس اطلاعات گردآوری شده از داخل و خارج لبنان متوجه سلامه شده است.

این حکم در حالی برای سلامه که در خارج لبنان به سر می‌برد صادر شده که روز گذشته هیئتی از دفتر «تأمین مالی تروریسم و جرایم مالی» در وزارت خزانه‌داری امریکا برای دیدار با مسئولان مالی و فعالان مدنی لبنانی وارد بیروت شد.

نیروهای سیاسی لبنان از جمله حسان دیاب، نخست وزیر مستعفی لبنان، بخش بزرگی از مشکلات مالی این کشور ازجمله کاهش ۹۰ درصدی ارزش پول ملی این کشور را متوجه سیاست‌های پولی سلامه می‌دانند.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰