شما اینجا هستید : صفحه اصلی » عراق » دولت کاظمی - تحلیل رسانه های بین المللی » نشست فوق العاده امنیتی به ریاست الکاظمی در پی انفجار تروریستی شهرک صدر بغداد

نشست فوق العاده امنیتی به ریاست الکاظمی در پی انفجار تروریستی شهرک صدر بغداد

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
الکاظمی ضمن تسلیت این حادثه به خانواده‌های قربانیان تأکید کرد که تروریست‌ها در هر نقطه ای باشند قصاص خواهند شد و در خاک عراق روی آرامش نخواهند دید.

پی حادثه تروریستی شب گذشته در شهر صدر بغداد، جلسه فوق‌العاده فرماندهان امنیتی و نظامی عراق به ریاست «مصطفی الکاظمی»، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، برگزار شد.

براساس بیانیه رسمی دفتر نخست‌وزیر عراق، الکاظمی در این جلسه تأکید کرد که با حملات مستمر نیروهای مسلح عراقی تروریست‌ها و خوارج زمان به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند جای پای محکمی برای خود در عراق پیدا کنند برای همین سراغ روش‌های رذیلانه و مذبوحانه از راه حمله به بی‌گناهان رفته‌اند.

او ضمن تسلیت این حادثه به خانواده‌های قربانیان تأکید کرد که تروریست‌ها در هر سوراخ و پناهگاهی باشند قصاص خواهند شد و در خاک عراق روی آرامش نخواهند دید.

وی افزود که جنایتکاران می‌خواهند در عراق آشوب به پا کنند و پس از حملات به دکل‌های برق سراغ کشتار و انفجار در میان مردم رفته‌اند.

نخست‌وزیر عراق دستور برخورد تنبیهی با هر افسر یا فرمانده‌ای که در انجام مسئولیت خود کوتاهی کرده باشد و محاکمه نظامی آنان را صادر کرد و خواستار افزایش تلاش‌های اطلاعاتی و امنیتی برای انجام حملات پیش‌دستانه علیه تروریست‌ها شد.

او همچنین دستور تغییر آرایش نیروهای امنیتی و آمادگی دائمی آنان و نیز رسیدگی فوری به آسیب‌دیدگان را صادر کرد.

در تازه ترین اطلاعات منتشرشده درباره این خبر، «الفرات نیوز» خبر داد که این حادثه نتیجه انفجار کمربند انفجاری توسط یک تروریست انتحاری بوده است که سر از تن جدا شده او در محل حادثه شناسایی شده است.

در انفجار تروریستی که شب گذشته در شهرک صدر بغداد رخ داد دست کم ۲۰ تن به شهادت رسیده و حدود ۴۰ تن زخمی شدند. رسانه های رسمی عراق آمار دقیق تلفات را اعلام نکرده اند.

گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای در رسانه های خود مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفت.

 

منبع:https://mdeast.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰