شما اینجا هستید : صفحه اصلی » فلسطین اشغالی » وضعیت کرانه باختری و نوار غزه - تحلیل رسانه های بین المللی » حدود 80 درصد ساکنان غزه و کرانه باختری خواستار استعفای عباس هستند

حدود 80 درصد ساکنان غزه و کرانه باختری خواستار استعفای عباس هستند

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
نتایج یک نظرسنجی که در بازه زمانی 15 تا 18 سپتامبر جاری در کرانه باختری و نوار غزه انجام شده، نشان می‌دهد که حدود 80 درصد از ساکنان این مناطق خواستار استعفای محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان هستند؛ مسئله‌ای که بیانگر خشم و عصبانیت آنان نسبت به این تشکیلات به ویژه به سبب ترور نزار بنات فعال سیاسی فلسطینی است که حین بازداشت در الخلیل در نتیجه شکنجه به دست نیروهای امنیتی به شهادت رسید و این مسئله اعتراضات گسترده‌ای را هم در پی داشت.

این نظرسنجی را مرکز مطالعات سیاسی و آماری فلسطین به عمل آورده و 1270 نفر از کرانه باختری و نوار غزه با حاشیه خطای 3 درصد در آن شرکت داشته‌اند.

بر پایه این نظرسنجی، 45 درصد شرکت کنندگان گفته‌اند حماس بهترین گزینه برای رهبری و اداره امور آنان است و تنها 19 درصد گفته‌اند که جنبش فتح به رهبری محمود عباس شایستگی نمایندگی آنان را دارد.

خلیل الشقاقی مدیر مرکز مذکور که بیش از دو دهه است در جامعه فلسطین نظرسنجی برگزار می‌کند، تاکید کرد که این بدترین نظرسنجی است که در مورد ابومازن انجام شده و او تا به امروز هیچ وقت چنین وضعیتی نداشته است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که 78 درصد ساکنان کرانه باختری و نوار غزه خواستار استعفای عباس هستند و فقط 19 درصد گفته‌اند که او باید در سمت خود باقی بماند.

63 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که نزار بنات به دستور رهبران سیاسی و امنیتی تشکیلات خودگردان ترور شده و تنها 22 درصد گفته‌اند که چنین نیست.

تشکیلات خودگردان اخیرا اعلام کرد که 14 مسئول امنیتی که در ترور نزار بنات مشارکت داشتند، محاکمه خواهند شد. 69 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که صرف محاکمه این افراد کفایت نمی‌کند.

همچنین 63 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی از تظاهرات‌های برگزار شده پس از ترور بنات حمایت کرده و 74 درصد نیز گفته‌اند بازداشت معترضین نقض آزادی و حقوق مدنی آنان است.

 

منبع:https://PalestineNews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10